Wpis z mikrobloga

Jakieś pointery, referencje o #!$%@? tu chodzi.


@CorpseBide: po co się uczysz tego gówna? Myślisz, że dzisiejsi "programiści" to znają? Nie, wpisujesz w google co masz do zrobienia i ładujesz bibliotekę ze stackoverflow. To nic, że Twój kalkulator będzie miał 5GB - jak userowi nie pasuje to niech kupi sobie więcej CPU i RAMu.
A fakt pozostaje faktem że wskaźniki i referencje to prościutki koncept.


@zapalara: Tak może napisać tylko ktoś kto styczność z C++ miał właśnie tylko na egzaminie na studiach i myśli, że zjadł wszystkie rozumy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie sprowadzający wiedzę o wskaźnikach do "czym jest wskaźnik?", to wtedy rzeczywiście można mówić, że to "prościutki koncept".
@zapalara: C++ prostym językiem...hehe baaaaaardzo odważne stwierdzenie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością - mówię to z perspektywy osoby, która używa go zawodowo na codzień i na bieżąco śledzi jego rozwój.

@CorpseBide: Post jak rozumiem trochę żartobiliwy, ale nawet jeśli nie - to nie przejmuj się - jeżeli chcesz się uczyć tego języka to w pewnym momencie zaskoczy :) Jednakże miej gdzieś tam z tyłu głowy, że te rzeczy, o
Ewentualnie sprowadzający wiedzę o wskaźnikach do "czym jest wskaźnik?", to wtedy rzeczywiście można mówić, że to "prościutki koncept".


@Strus: To.

Koncept wskaźników nie jest trudny, tylko używanie ich w cpp jest nieintuicyjne. Trzeba sobie rozpisać co oznaczają najważniejsze zapisy, poużywać ich trochę i w końcu wejdzie. Przynajmniej do zdania egzaminu na studiach wystarczy. Oczywiście po wielu latach od zakończenia studiów wszystko zapomniałem, bo robię w czymś wyższego poziomu.
Spróbuj napisać meta szablon który przyjmie std::tuple z jakimiś typami i odda std::tuple z odwróconymi typami (np. z std::tuple da std::tuple)
A fakt pozostaje faktem że wskaźniki i referencje to prościutki koncept. I widać też po plusach, że jakaś garstka osób widzi to tak jak ja - to są ludzie z predyspozycjami, oceniam około ~20% branży w tym momencie.


@zapalara: Najpierw piszesz, że pointery to prosta sprawa a za chwilę twierdzisz, że jesteś jakimś bogiem bo byłeś w stanie zrozumieć ich działanie bez większego problemu, to jak w końcu jest? XD
@Mandarex: twierdze że jestem w 20% lepszych procentach a nie że jestem jakimś bogiem. I uważam że jestem w top 20% nie dlatego że rozumiem pointery xD Widzę że z aplikowaniem logiki też problemy... Za to literówki pięknie wyłapujecie. Oj zapiekło konkretnie.
@zapalara: Jeżeli ktoś jest w górnych 20% w cpp, to zwykły translate w css nie jest dla niego żadnym problemem, przykro mi, ale jesteś tylko tłukiem który zrozumiał prosty koncept pointerów czy referencji, a może nawet wiesz co to przeciążanie albo ulotne zmienne, ale z pewnością nie różnisz się niczym od dzieciaka po pierwszym bootcampie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Spróbuj napisać meta szablon który przyjmie std::tuple z jakimiś typami i odda std::tuple z odwróconymi typami (np. z std::tuple da std::tuple)

@QuaS: to brzmi tak łatwo, że aż muszę zapytać gdzie jest haczyk xD
(nie sprawdzę bo jestem na wakacjach)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QuaS: wydaje mi się że naturalnym dla tego języka byłoby użycie struktury, a nie std::tuple. Niestety, tak ten język działa, to nie jest Python. Może próbuje gonić nowoczesne języki, ale wciąż ma daleko