Wpis z mikrobloga

@Piottix: Co to za bzdura że traktujesz kogoś jak upośledzonego i że bycie wobec kogoś miłym to seksizm? Większość ludzi żyje w przekonaniu że to jest oznaka kultury czy szacunku wobec kobiety, a ktoś będzie się doszukiwać w tym ataku jakiegoś i że jest to poniżające. Jak jakąś kobietę to poniża to wystarczy powiedzieć, a nie płakać w internecie że ktoś jest seksistą bo przepuścił ją w drzwiach i doszukiwać się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qeti: w sumie nie dorabiam do tego takiej upośledzonej filozofii jak na memie, ale w sumie nie lubię jak mnie ktoś puszcza w drzwiach, na ogół generuje to jakaś kolejkę albo konieczność przepychania się xd no ale zawsze podziękuję choć z bólem serca
@qeti: Ważny ofc był też opis tego mema- wszystkie pokazane tutaj rzeczy są przejawem seksizmu kiedy zależą one od tego czy robisz to wobec ludzi ogółem, czy tylko wobec kobiet. Jeśli kogoś zapraszam do knajpy, to nie mam problemu, żeby zapłacić za drugą osobę, a i zdarza mi się przepuszczać ludzi w drzwiach ale robię to bez związku z płcią drugiej osoby. Jeśli ktoś wykonuje takie gesty wyłącznie wobec kobiet