Wpis z mikrobloga

1708 + 1 = 1709

Tytuł: Łowca cieni
Autor: Donato Carrisi
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788379859672
Tłumacz: Jan Jackowicz
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 416
Początki były trudne, nie chciałam dać szansy tej powieści. To moje pierwsze zetknięcie z tym autorem i przyznaję, kilkukrotnie zaczynałam czytanie, ale ciągle coś mnie zniechęcało. A to się bałam, że to jakaś książka o nadprzyrodzonych mocach, a to innym razem, że to jakaś marna kopia Dana Browna. Nic z tych rzeczy!
Bardzo dobrze poprowadzona powieść. Pod koniec zorientowałam się, że musi być drugą częścią jakiejś większej całości, i tak rzeczywiście jest, ale zupełnie mi to w niczym nie przeszkadzało, książka jest tak skonstruowana, że można ją przeczytać niezależnie od części pierwszej.
Co do samej fabuły, przez większość książki przemycane są różne dziwne, niewytłumaczalne zjawiska i jakże ja się modliłam, aby były logicznie wyjaśnione na koniec, i były! Główny wątek wciągający i intrygujący, nie był dla mnie w ogóle przewidywalny i naprawdę ostatnie strony siedziałam z nastroszonymi włosami na karku. W powieści pojawiają się pewne elementy, zdające się być w ogóle nie powiązane z całą sprawą, ale koniec końców, okazuje się, że wszystko się ze sobą wiąże i plącze, a każde zdanie, które padło, ma znaczenie.
Po rozwiązaniu głównej zagadki, autor pozwala nam zobaczyć dalsze losy głównego bohatera. I te strony, miałam wrażenie dopisane na siłę i niepotrzebnie, odpowiedziały na wiele pytań, jakie czytelnik postawił sobie na początku, a dodatkowo zasiały poczucie potrzeby poznania kolejnych losów bohatera.
Jedyne co przeważa, że nie zdecydowałam się na ocenę 8 jest to, że książka nie porwała mnie bez pamięci. Czytało się dobrze, byłam zainteresowana, ale jednak nie zarwałam do niej żadnej nocy i nie zrezygnowałam z gotowania obiadu na rzecz czytania. Niemniej, polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
karolinana - 1708 + 1 = 1709

Tytuł: Łowca cieni
Autor: Donato Carrisi
Gatunek: krymi...

źródło: comment_165472230041GRayiYiOqEs3G07ey7ty.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 464
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Zaklinacz (Donato Carrisi) - najnowsza recenzja usera ostoja ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »