Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki ile eur na 4 dni(pon rano przyjazd, czwartek wieczorem wyjazd) do Niemiec wziąć w gotówce? 50eur wystarczy? W razie co mam revoluta ale słyszałem że niemcy się nie lubią z nowinkami technologicznymi.

Jakie tam ceny np drożdżówki w sklepie, piwa w pubie /sklepie, obiadu w knajpie?

Bede głównie w #monachium #berlin i okolice
#pytanie #podroze #niemcy
  • 14
@ButtHurtAlert 50e mało. Lepiej 100-150, ale to zależy od tego co chcesz robić. Z nfz trzeba chyba zgłosić, że sie wyjeżdża i wtedy dają jakąś karte czy coś, ale nie wiem ile sie czeka na to. Najlepiej sobie jakieś turystyczne wykupić, na kilka dni to będą groszowe sprawy.
@ButtHurtAlert: wyrob sobie EKUZ, troche usprawnia obsluge w szpitalu choc bez tego da rade tez. 50€ wg mnie malo moze byc, kawa/piwo 3,50€+, kebs 5€+, croissant/drozdzowka (nie ma typowych jak w PL raczej) 1€. W sklepach sieciowych ceny jak w PL. Bilet 9€ na caly miesiac (czerwiec, lipiec i sierpien ale wazny w danym miesiacu a nie miesiac od zakupu/skasowania)
@ButtHurtAlert: Mysle ze 200-500 euro, chyba ze chcesz siedziec w hotelu.
Pare piw w knajpie i obiad to 50 euro.
Za jednodniowa wycieczke do Garmisch-Partenkirchen wydalem 150 euro. Tylko ze 25 euro to bylo paliwo, a okolo 15 parkingi.
W Monachium mysle ze stowka za dzien peknie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hertha: z biletem wiem :p czyli ceny w sumie jak na Litwie a tam mi wystarczyło 45eur jakos na weekend.

W takim razie biore stowke i ew bede sie posiłkował revolut em jak zacznie brakować.

Piwo 3,5eur w knajpie czy sklepie? Bo na Litwie 2,5-3,5eur ale w pubir
@ButtHurtAlert: 3,5€+ w knajpie. W sklepie prawie wszystkie piwa do 1€ :) Obiad w knajpie ponad 10€ ale Berlin stoi streetfoodem (bliskowschodnim ;)) Currywurst sprobuj, najlepiej w Curry36 z frytami

Edit: Po jakich gorach chcesz w Berlinie polazic? :D
@ButtHurtAlert: No to akurat bylem w samych alpach.
Kolejka linowa na gore - 22 euro
Piwo w knajpie jakos 4/4,2 euro.
Breloczek, magnez i pare pocztowek to okolo 15 euro.
Obiad 14 euro
Muzea, w zaleznosci, moze i ze 20 euro peknac za wjazd.
@ButtHurtAlert: co do revoluta to awaryjnie da rade ale po 1) nie wszedzie zaplacisz VISA/MC choc takich miejsc jest co raz mniej (patrz po naklejkach na drzwiach wejsciowych), po 2) czesto bankomaty pobieraja prowizje za wyplate kasy, cos czego w PL nie spotkalem to tutaj standard. Czasami jest to AZ 6€

A to w Monachium troche drozej niz w Berlinie. Berlin generalnie jest jednym z tanszych miejsc w DE, nie liczac