Wpis z mikrobloga

@lewy__sierpowy: nie trafia w durne klucze, robiących z ludzi durni bez kreatywności.

A jak chcieli by się dziecko rozpisało to polecnie powinno brzemieć "napisz zaproszenie na ucztę Zeusa w taki sposób by jak najmocniej zachęcić potencjalnych uczestników i zareklamować wydarzenie".

i oceniana powinna być kreatywność marketingowa tego zaproszenia.
  • Odpowiedz
@eternalzz: chłopie gdzie Ty masz tu kreatywność? To zwykłe pójście na łatwizne, nie ma tu nic kreatywnego. W treści zadania nie musiało być nic więcej, ponieważ wskazanie miejsca, czasu itp już zawiera się w formie jaką jest "zaproszenie".

Rozumiem, że jakbyś dostał w tej formie zaproszenie np na ślub to byś był pod wrażeniem jakże kreatywne i wspaniałe ono jest xD?
  • Odpowiedz
Zaproszenie to określona forma, która musi spełnić określone warunki.


@zadrawoku: to jest włąsnie to zabijanie kreatywności, pruska szkoła. Zaproszenie wg słownika oznacza:

1. «prośba o przyjście dokądś i wzięcie udziału w czymś»
2. «karta z prośbą o przybycie na jakąś uroczystość lub upoważniająca do wzięcia udziału w czymś»
  • Odpowiedz
@eternalzz: to nie jest trafianie w klucz, to nie jest kwestia kreatywności. zaproszenie jest nieprzydatne - podkreślę jeszcze raz, nie wiadomo, kto ma przyjść, kiedy ma przyjść i gdzie ma przyjść. w tym zakresie język polski uczy posługiwania się nim tak, by był później efektywnym narzędziem komunikacji. uczy rzetelnego, konkretnego i ekonomicznego porozumiewania się. napisz zaproszenie tej treści na Facebooku czy smsem do znajomych i daj znać jakie będą efekty
  • Odpowiedz
to jest włąsnie to zabijanie kreatywności, pruska szkoła.


@eternalzz: Nie, to wypracowane przez lata zwyczaje, które nie są spisane w jakimś prawie, ale jak widzę dokumenty tworzone w pewnym standardzie, to od razu robią lepsze wrażenie, niż pisane byle jak.

Z zaproszeniem tak samo - można zrobić ładne zaproszenie na ślub czy urodziny, zachowując pewne akcenty i zasady, a można dać świstek napisany ręcznie jak na obrazku powyżej. Formalnie różnicy nie ma, ale w praktyce jak
  • Odpowiedz
niewiadomo kto ma przyjść, kiedy ma przyjść i gdzie ma przyjść


@lewy__sierpowy: może wiadomo, może nie, zależy od kontekstu.

kto ma przyjść?
osoba której wręczy się ten świstek z zaproszeniem/sms/wiadomość
  • Odpowiedz