Wpis z mikrobloga

dlaczego ten obrazek lata po necie jako dowód zwycięstwa "dziecięcego sprytu" I przebiegłości nad "głupim nauczycielem". zadanie wykonane jest niepoprawne, a zaproszenie nadaje się do kibla - brakuje w nim choćby daty i miejsca uczty. brakuje też informacji kogo Zeus zaprasza, choć to już akurat można przeboleć


@lewy__sierpowy: ja myślę że to jest po prostu śmieszny obrazek, nikt chyba nie ma wątpliwości że zadanie nie zostało wykonane poprawnie.

No ale tak
  • Odpowiedz
Tak czytam sobie te komentarze broniące ucznia (wiem, że częściowo prześmiewcze a samo zdjęcie być może wcale nie jest pisane przez ucznia, tylko dla żartu). Te wszystkie teksty, że przecież napisał zaproszenie od Zeusa na ucztę, a takie było polecenie (spełnił wymogi) i że kreatywny i należy mu się 5... Jestem przekonana, że na lekcji polskiego jest tłumaczone, że zaproszenie ma ustaloną formę, musi mieć nagłówek, datę i miejsce, odbiorcę itd. i
  • Odpowiedz
brakuje w nim choćby daty i miejsca uczty. brakuje też informacji kogo Zeus zaprasza


@lewy__sierpowy: zaproszenie jak najbardziej właściwe. jeśli nie ma podanej daty to znaczy, że teraz. Jak matka mi mówiła, zapraszam na obiad, to znaczyło, że już jest podany. O to że do mnie to mówiła to było oczywiste więc nie musiała mówić kogo zaprasza. Gdzie też nie jest istotne bo to #!$%@? Zeus, wiadomo gdzie jest.
zadanie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: kolego, ale data i miejsce są ogligatoryjnymi elementami zaproszenia - i uczeń właśnie to powinien wiedzieć (jest to część zadania - nie tylko "napisanie" treści zaproszenia, chodzi o znajomość elementów tekstu tego rodzaju).


odsyłam: https://babaodpolskiego.pl/zaproszenie/


to zupełnie nie jest kwestia sprytu, tylko niewiedzy. zadanie wykonane niepoprawnie.

@lewy__sierpowy: nie będę się sprzeczał, bo również masz rację.
Jednak jeśli miałbym się już przyczepić, to w treści zadania powinno zostać napisane coś
  • Odpowiedz
Melanż trwa tam zawsze, a miejsce to góra Olimp, co ty kurna, budę skończyłeś a takich podstaw szkolnych nie wiesz? Z fartem mordeczko i wycziluj na zboczach Agory z dobrym winkiem od Dionizosa, pozdro

Zeus


@fan_comy:
I to jest już poprawnie wykonane zadanie.
  • Odpowiedz