Wpis z mikrobloga

Pytanie numer 7 z serii #powaznestatystyki

Bez patrzenia w Google, Twoim zdaniem: ile % środków przeznaczonych na 500+ trafia do 20% najbiedniejszych uprawnionych rodzin?

Ankieta jest anonimowa więc zachęcam do uczciwego głosowania zgodnie z tym co uważacie

#pytanie #polska #ciekawostki

Twoim zdaniem: Ile % środków 500+ trafia do 20% najbiedniejszych uprawnionych rodzin?

  • ~10% 27.2% (1382)
  • ~20% 29.2% (1481)
  • ~30% 20.1% (1019)
  • ~40% 9.9% (503)
  • ~50% 4.8% (246)
  • ~60% 3.2% (165)
  • ~70% 2.2% (113)
  • ~80% 1.7% (85)
  • ~90% 1.7% (85)

Oddanych głosów: 5079

  • 46
@powaznyczlowiek: no dobra, ale co to zmienia? Że chciałbyś zrobić kryterium dochodowe i na tej podstawie uprzywilejowac te 20%, tak żeby odciążyć budżet i żeby tylko oni dostawali?

Jestem za
Proponuję nawet w celach optymalizacji budżetu #!$%@?ć wszystkie rodzinki gdzie
ktoś nie pracuje
w zeszłym roku była interwencja policji
mają założona kartę AA
mają więcej niż 3 dzieci
któreś tam wali wóde

Wyjdzie że skończy się socjal i te 20% jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@queuele: jak ma już być te 500+ to ja uważam, że faktycznie powinny trafiać do wszystkich. Ci bogatsi dostaną trochę zwrotu z podatku który płacą, a ci biedni i tak i tak ciągną socjal.
@powaznyczlowiek: tak sobie głośno myślę xd
Jak wygrzebiesz takie dane to możesz wrzucić
A tagu nie znalem, ale widzę że fajne rozkminy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pwone: ta, ale wtedy te 500+ kosztuje trochę więcej
Najlepiej to powyższyc próg i każda uboga osoba dostanie kasę pośrednio.. no ale łatwiej coś rozdać i samemu sobie wręczyć medal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek: Fajna idea ale choć zagłosowałem nie do końca wiem co rozumiesz pod pojęciem "20% najbiedniejszych uprawnionych rodzin". Ciekawe jak inni ale bez sprawdzenia w statystykach może być ciężko domyślić się do czego konkretnie odnosi się pytanie. Przedstawiaj szerszy kontekst.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: a gdzie odpowiedź "za dużo"?
Spust w cipsko bo inaczej to grzech albo "niech się dzieje co chce", a potem bieddaaa- takich mi nie żal.
Zresztą obecnie, jak ktoś ma dwie łapy do roboty, coś tam mu się we łbie zderza i jakiekolwiek chęci, to bez problemu znajdzie pracę i nawet w niej awansuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@queuele: zdaje sobie sprawę, że obrót tym 500+ swoje kosztuje. Ale podwyższenie progu i danie znów najbiedniejszym sprawi, że bogatsi znów nie dostaną nic, a i tak i tak biedym dorzuca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@queuele: w celu optymalizacji wystarczy 500zl ulgi podatkowej na dziecko.

1. cała machina rozdawnicza będzie do #!$%@?, bo nic nie będzie wypłacane, a jedynie zostanie więcej z wypłaty.
2. Jednym ruchem wymieciemy z 500+ zawodowych bezrobotnych, którzy żyją na koszt państwa i na czarno zarabiają tyle, że stać ich na wakacje zagraniczne.
3. Patusy nic nie dostaną, chyba, że zaczną legalnie pracować - dostaną więcej netto.
4. Żeby sprawiedliwości było zadość