Wpis z mikrobloga

Pytanie numer 7 z serii #powaznestatystyki

Bez patrzenia w Google, Twoim zdaniem: ile % środków przeznaczonych na 500+ trafia do 20% najbiedniejszych uprawnionych rodzin?

Ankieta jest anonimowa więc zachęcam do uczciwego głosowania zgodnie z tym co uważacie

#pytanie #polska #ciekawostki

Twoim zdaniem: Ile % środków 500+ trafia do 20% najbiedniejszych uprawnionych rodzin?

  • ~10% 27.2% (1382)
  • ~20% 29.2% (1481)
  • ~30% 20.1% (1019)
  • ~40% 9.9% (503)
  • ~50% 4.8% (246)
  • ~60% 3.2% (165)
  • ~70% 2.2% (113)
  • ~80% 1.7% (85)
  • ~90% 1.7% (85)

Oddanych głosów: 5079

  • 46
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: bezrobocie rejestrowane w 2021r. to 5.4%

Pytanie jaka część tego odsetka jest zarejestrowana w UP, bo nie ma pracy, a jaka dlatego, że robi lewiznę i potrzebuje ubezpieczenia zdrowotnego.

Poza tym będąc zarejestrowanym w UP nadal można wykonywać działalność okazjonalną, tzw. nierejestrowaną. Dla pary to jest chyba 2800zl miesięcznie. I ten rodzaj działalności również daje gigantyczne pole do nadużyć (wykazywanie tylko części dochodów, żeby zmieścić się w widełkach). Jak bardzo
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: rodzin z dziećmi jest około 5 mln., na progu ubóstwa 2 mln. W baaardzo dużym uproszczeniu daje to 20% (inb4 nie wszyscy ubodzy mają dzieci, ale nie wszystkie rodziny to dwoje rodziców, zobaczymy na ile to moje uproszczenie się sprawdzi)
  • Odpowiedz
@kaef_v2: 5.4% - do 500+ uprawionych jest 6.6mln dzieci co, biorąc pod uwagę że ponad 40% rodzin w Polsce to rodziny z jednym dzieckiem, oznacza, że przynajmniej te 6mln rodziców pobiera 500+ (prawdopodobnie więcej).

Mamy więc, ogółem licząc, 6mln osób w wieku produkcyjnym pobierających 500+ i 900k zarejestrowanych jako bezrobotni. Pamiętajmy, że nie wszyscy bezrobotni mają dzieci. Matematykę zostawiam tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rewq4413: dlaczego tak mało? Zakładając, że są zamożni niepobierający 500+, i do tego biedni mają tendencje do #!$%@? kilkunastu bombelków, to stawiałbym, że jest to 30-40%

Zdziwie się jak będziesz miał rację z tymi 6% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: #!$%@? zaznaczyłem na szybko 30 a teraz się za głowę łapię, mówiąc nabiedniejszych masz na myśli tych z najmniejszym dochodem na głowę czy z najmniejszym dochodem na całą rodzinę? bo w pierwszym przypadku jak nic wyjdzie jakieś 70-80
  • Odpowiedz