Wpis z mikrobloga

@mayek: to tak licząc wychodzi, że dwie. za to gorzej, że osobiście znam więcej osób, które nie zaciągały, a potem wyszły z tego kłopoty, bo się auto stoczyło.
@memento_mori: nie, ustawiasz bieg w tym kierunku w którym został zaprojektowany do jazdy aby nie nadwyrężać układu choć podejrzewam że to może mieć minimalny wpływ chyba że codziennie parkujesz na podjeździe z wysokim pochyłem
@Eco999 tak robi to automatycznie po zgaszeniu z tym że ręczny ma minimalny luz i samochód się odrobinę stacza i część ciężaru auta napiera na skrzynię.

Ja zaciągnie się ręczny gdy pracuje silnik można ten luz dać na N i dopiero wtedy przełączyć na P.

Na klub cytrynki jest nawet temat o tym i wiele osób ma tak samo.
@xPekka: Jak auto stoi z górki to zjedzie w przod czyli na 1nce silnik będzie chciał się obrócić do przodu. Na wstecznym będzie obracał się w tyl i wtedy napinacz będzie się cofał (o ile dobrze kojarzę to zdarzało się to w mazdach 2.0 CITD z hydraulicznym napinaczem paska rozrządu). Ogólnie są to bardzo rzadkie przypadki :)
@oli91: Czyli jeśli stoimy pod górę, przodem do zbocza, to powinniśmy zostawić auto na biegu, którym byśmy zjeżdżali?

Zawsze myślałem że odwrotnie tj. stoję przodem do góry (jakbym na nią wjeżdżał) = zostawiam na jedynce, a gdy stoję przodem w dół (jakbym z niej zjeżdżał) = zostawiam na wstecznym.
to jest jakiś Urban legend bo wszyscy powtarzają a nikogo nie znam komu by się to przytrafiło xD

Btw ja mam automatyczny ręczny po zgaszeniu silnika. Przez ostatnie 10 lat nie zamarzł a codziennie jest zaciągany.


@Get_Ze_Flammenwerfer: nie do końca urban legend ale przychyliłbym się do wersji o sprawnym aucie. W samochodzie który był kupiony dla mnie jako złom do rozbicia (mondeo z 1992) coś takiego mi się przydarzyło ale ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mayek:

Na chui ręczny przy parkowaniu? Nie ma za co chwalić.


Tak btw to "hamulec ręczny" nazywa się hamulcem postojowym. Ciekawe czemu, co?( ͡° ͜ʖ ͡°)
hamulcem postojowym


@renkaboga: Nazywa się też hamulcem awaryjnym i pomocniczym. No i co z tego?
Nie używam często ręcznego i nie mam z tego powodu żadnych problemów. Prawko mam 23 lata i przejechałem setki tysięcy kilometrów.