Wpis z mikrobloga

Phil już dawno mówił że na kupno złota jest za późno, teraz uważa że złoto nadal jest niedowartościowane mino wszystko i jak by nie patrzeć to tak jest w jakimś stopniu
@nielubiekalafiora: Moim zdaniem złoto fajnie korekci i w okolicy 8 tysięcy można pomału zaczynać brać. Idealnie, gdyby cena zeszła jeszcze niżej, np. do 7 tysięcy za uncję. Oczywiście mówię tylko o złocie fizycznym, np. monety bulionowe.

Polecam zapoznać się z ceną wydobycia złota, która to z roku na rok rośnie, a inflacja spowoduje że ta cena także wzrośnie. Dodatkowo niedługo uszczupli się wydobycie z obecnych kopalni i trzeba będzie schodzić głębiej,
@Chicane: Ja tam zawsze wyczekuje spadków i nie sram po gaciach. Złoto kupuje od września 2021. Ostatni mój zakup był tuż przed konfliktem na Ukrainie. 7399zl+ship za 1oz Kangura 2022. Wcześniej kupowałem różnie. Czasem nawet 1g sztabki z Tavexu jak się trafiła okazja. Aktualnie nie planuje zakupów chyba, ze spadnie dolar i będzie można kupić kruszec w zdrowych cenach.
@nielubiekalafiora: Moim zdaniem złoto fajnie korekci i w okolicy 8 tysięcy można pomału zaczynać brać. Idealnie, gdyby cena zeszła jeszcze niżej, np. do 7 tysięcy za uncję. Oczywiście mówię tylko o złocie fizycznym, np. monety bulionowe.


Polecam zapoznać się z ceną wydobycia złota, która to z roku na rok rośnie, a inflacja spowoduje że ta cena także wzrośnie. Dodatkowo niedługo uszczupli się wydobycie z obecnych kopalni i trzeba będzie schodzić głębiej,
@Kolczaneiro: Są sztabki, które mają nominał a więc są monetami :) a więc VATu nie mają. Ale i tak uważam, że spready na srebrze zniechęcają do niego.


@TylkoGodzinka: Złoto inwestycyjne korzysta ze zwolnienia z podatku VAT, natomiast pozostałe metale szlachetne jak srebro czy platyna są opodatkowane wg standardowej stawki 23%.