Wpis z mikrobloga

Do swojej działalności potrzebowałem sprężynek nierdzewnych ok 8mm średnicy i ok 45mm długości. Na allegro nie znalazłem czegoś co by spełniało te wymagania, znalazłem takie sprężynki w pewnej hurtowni, ale 29zł netto za sztukę nie wchodziło w rachubę zwłaszcza że potrzebuję 3szt, a jeszcze przesyłka do tego.
Za 42zł kupiłem 4x10mb drutu sprężynowego 0,4 0,6 0,8 i 1mm średnicy. I to już z przesyłką.
Dzisiaj kilka minut z wkrętarką i mam swoje sprężynki. Koszty? Ok 50 polskich nowych groszy.
Stała sprężynki wyszła ok 0,3N/mm
#hobby #rekodzielo #obrobkametali
#konstruktorelektrykamator
źródło: comment_1654542179Vyp5R4Vv91XzJorlXxWfBc.jpg
  • 9
@Nieszkodnik: A nawet kalkulując po twojemu, 3x3,08 Euro to 42,41zł po aktualnym kursie. Czyli już jest na równo, a jeszcze koszt transportu z dojczlandii. A wtedy i tak mam tylko 3 sprężynki, a teraz mam 3 sprężynki i jeszcze 39m drutu na kolejne 100 innych sprężynek.
Tyle że z tego materiału za 42zł zrobię tak na oko ok 100 sprężynek w różnych rozmiarach. Więc jest drożej.


@bambus94: gadasz jak moja pierwsza żona: Hurra, znalazłam promocję, na tańsze kosze na śmieci. Jak kupię 10 sztuk takich samych, to zapłacę jedynie za 9... ( ͡° ͜ʖ ͡°)