Wpis z mikrobloga

Wczorajszy dyżur na SOR rozwalił mi mózg.
W godzinach popołudniowych dzwoni kobieta, że jej dziecko, które leżało na trawniku ugryzła żmija (powiat bieszczadzki).
Szybkie rozeznanie, ukąszenie w policzek, wysyłamy LPR gdyż może dojść do wstrząsu anafilaktycznego i być może będzie potrzebne szybkie podanie antytoksyny (bardzo bolesne swoją drogą).
Śmigło doleciało do pacjentki i okazało się, że matka zostawiła dziecko (na oko roczne) na trawniku i poszła sprzątać do domu. Po powrocie zobaczyła dwie czerwone kropki na policzku obok siebie i spanikowała. Finalnie okazało się, że komar ugryzł dziecko, a pani chyba sporo zapłaci za śmigło.
Miłego tygodnia Mirki.
  • 146
@Ryszard83: Pomijając głupotę tej baby, co z ciebie za lekarz, że teraz będziesz oceniać czy było to z jej strony słuszna decyzja czy nie. Zero profesjonalizmu.

bo to z naszych podatków ten helikopter został opłacony, zatankowany, załoga wyszkolona, oraz przede został dysponowany do madki z pieluszkowym zapaleniem mózgu.


@TymRazemNieBedeBordo: Przypomnę ci tylko, że Sasin lekką ręką #!$%@?ł 70 milionów i nie poniósł za to odpowiedzialności, TVP aka tuba propagandowa pisu
@Ryszard83:
Kiedyś mnie walnęła żmija w rękę, miałem 11 lat. Trafiłem tym gorzej że był to przełom marca/kwietnia tuż po przebudzeniu i podobno wtedy właśnie żmije mają najsilniejszy jad.

Do dzisiaj pamiętam jak wróciłem do domu, ojciec jak tylko zobaczył moją spuchniętą łapę i usłyszał o wężu wsadził mnie w auto i na pogotowie.

Na pogotowiu na początku był luz, ale jak ratownicy usłyszeli że to po ukąszeniu żmii ta spuchnięta
@ztck: Dokladnie tak. Przeciez ile jest akcji ratowniczych w gorach, i tez wylewaja sie zale, że po co ktoś tam właził a nie umie /nie moze zejsc. I nie przypominam sobie zeby Ci ludzie mieli za to sprawy w sadzie.
pani chyba sporo zapłaci za śmigło.


@Ryszard83: ale jesteś pewien że zapłaci i jest na to kwit, że zapłaci?

przecież placi podatki pewnie, a pewności nie miała.. helikopter wysłał dyspozytor

faktycznie idiotyczny przypadek, ale ona nie jest lekarzem

ale jakby to faktycznie była żmija, a by to olała, bo by pomyślała, ze to komar dziecko by wykitowało, to co wtedy?

ogolnie, tak jak koledzy piszą, jie jesteś wiarugodny ilepiej cie na