Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limon2g: a co do tip. Zawsze warto wpisać klauzulę, że odpowidasz licznikami do kwoty kaucji. No i warto ustalić dzień spisywania liczników z góry (raz na kwartał lub częściej).
@Poldek0000: Może źle sprecyzowałem, ale chodziło mi jakie macie zużycie i całość ile płacicie, jak gadałem ze znajomymi to gaz, prąd, woda, śmieci itd. takie opłaty stałe po za odstępnym i czynszem wychodzi ich 200-300zł, a że ciekawości chce zrobić takie większe rozeznanie to pytam tu :D
@Limon2g Dwie osoby to np. prąd dzielę na pół (co da niewielkie przeklamanie bo np lodówka pracuje cały czas) i nie liczę ogrzewania, nie jest to wynajem tylko normalnie w swoim mieszkaniu. Gaz tylko do gotowania z jednego licznika na blok 15 zł, prąd 40 zł, woda zimna 20-30 zł, ciepła 20-30 zł, śmieci 25 zł. Czyli miesięcznie tylko te rzeczy jakieś 120 - 140 zł na osobę. Coś jeszcze mam doliczyć?
@vertical: gdzie takie stawki? U mnie mniej wiecej na miesiąc (2+2 osoby, raczej oszczędnie żyjemy )
Centralne ogrzewanie (zaliczka) ~160zł (i tak jest zawsze dopłata konieczna)
Ciepła woda - ok 2m3 (30zł) (opłata za podgrzanie)
Zimna woda + kanalizacja 8m3 75zł
Śmieci 85zł
Prąd do 200zł (tu różnie bo w lato klimatyzacja +40%)
Gaz jakies grosze ~15zl
@Poldek0000 Ale to dużo czy mało? :) Bo podałem na osobę więc widzę że wychodzi mniej więcej podobnie. Lublin, wielka plyta. Ogrzewanie podobnie, ciepła woda też idzie na 2 osoby ok. 2m3 czyli 40 zł, zimna z 4m na dwie osoby to z 50 zł, śmieci 50 zł na dwie osoby, prąd 80 zł na dwie osoby, gaz 30 zł na dwie osoby.

No może trochę więcej jest u mnie jak liczyć