Wpis z mikrobloga

@mazaken: Można to robić w nieskończoność?


@Corona_Beerus: teoretycznie nie, w ptqktyce tak wygląda "nowa ekonomia". Troche sam sobie chlop odpowiedzial w tym wpisie: zawsze najbardziej na tym, zeby dłużnik nie zbankrutował zależy wierzycielom. Bedzie to działać do czasu az ludzie chva, zeby działało. Ja przynajmniej jestem takiego zdania. Wydaje mi sie (choc z podkresleniem mi i wydaje), ze negatywne skutki jakie mozna przez to zobaczyc, to wlasnie np. Inflacja, stopy
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: w nieskończoność z założenia. Ktoś musi pierwszy wydać peiniadz fiducjarny robiąc gdzieś na koncie +1 a na jakimś innym -1. W gospodarkach swiatowych tym peirwszym jest rząd i to on zaczyna od -1 po czym zbiera podatki iznow wydaje jako pierwszy bedąc w zapisie księgowym zawsze na minusie z długiem.
Dokladnie tak samo jak firmy z kapitalami obcyumi, najpierw kredyt, poterm produkajc,a potem sprzedaż i nigdy nie wraca to na
  • Odpowiedz
@Corona_Beerus: Jestem na 99%, że typ zwyczajnie wykorzystuje swoje zasięgi by naganiać na swoje nowe biznesy (np. krypto) w połączeniu z silną niechęcią do samych US.

Cała idea pieniądza zawiera się tak naprawdę w pewnej umowie społecznej, że dany banknot czy moneta reprezentuje pewną abstrakcyjną wartość i obie strony transakcji uznają tę wartość za obecną. Niemniej nośnikiem wartości jest wszystko co dwie strony są w stanie uznać za wartościowe. Tyle i
  • Odpowiedz
@BezkresnaNicosc: zmniejszy wielkosc zadluzenia do realnego poziomu. Realnego = splacalnego.

Jezeli ten wielki reset jest brednia szurow to jest inny sposob - najpierw kolosalna inflacja ktora zezre wszelkie oszczednosci, potem kolosalne zaciskanie pasa i splata zobowiazan.
2-3 pokolenia i powinno byc po bolu.

Tylko jak w takich warunkach przeprowadzic np. transformacje energetyczna ktora tez jest priorytetem? Ano na to tez jest sposob - wystarczy podbic kilkukrotnie ceny kopalin (czy to wegla
  • Odpowiedz
to jak długo to można robić, jaki jest endgame?


@Corona_Beerus: W nieskończoność. Endgame w tym wypadku to właśnie rolowanie długu.

Dług nie jest problem tak długo, jak długo jest rolowany i obsługiwany. Patrz na "raty" jak na abonament telefoniczny - masz jakiś endgame do abo na telefon? Czy w istocie ruszy Ciebie to, czy będziesz płacił mało (10 zł) czy dużo (200 zł) miesięcznie, skoro zarabiasz średnią krajową?
  • Odpowiedz