Wpis z mikrobloga

@czykoniemnieslysza: przykro się czyta wpisy typu "niech umiera".
W mojej okolicy są świetne małe sklepiki, sam wszystko sobie bierzesz. Miłe ekspedientki, lokalne produkty, świeże wędliny, a ceny szczególnie warzyw i owoców porównywalne lub tańsze niż w supermarketach.
Do tego lepiej mi z myślą, że na moich zakupach zarobi pani Grażynka niż wielka korporacja.
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: Imo sklepiki takie zostaną, przynajmniej w mniejszych miastach/wsiach, nawet pomimo tego, że żabki i dino okupują wsie od dawna.
Po pierwsze kupi się tam zazwyczaj lepsze pieczywo niż w markecie
Po drugie primo zajebiste wędliny/mięso, nie do uświadczenia w Lidlu czy Biedrze.
Dunno jak takie sklepiki wyglądają na przykład w Warszawie, ale w moich okolicach w każdym jednym małym sklepie dwa wymienione przeze mnie podpunkty się sprawdzają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@czykoniemnieslysza: nie znikną te, których właściciele potrafią znaleźć swoją przewagę nad marketami. Godziny otwarcia, świeże wędliny, dobrej jakości owoce i warzywa, smaczne kanapki do kupienia przed pracą - tu jest przykładowa przestrzeń do zagospodarowania. Jak potrafią tylko sprzedawać to samo co wszyscy z cenami +30% to niech giną, nikt nie będzie tęsknił.
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki chyba sobie żartujesz, Polacy to jednak są ojkofoby do kwadratu, polski sklep nie, produkt nie, pracodawca nie, najlepiej jak wszystko będzie zagraniczne i będzie wyprowadzać tam dochody i płacić podatki

@zwyklyczlek: dokładnie taki cel ma zagęszczenie żabek, czyli zarżnięcie małych sklepów spożywczych, to że żabki się kanibalizują szkodząc sobie nawzajem przez to że są bardzo blisko i często dochodzi do zmiany franczyzobiorców to już mało ważne. Masz pójść albo do
  • Odpowiedz
mrożone gówno z chin


@siodemkaxx: No przecież wiadomo że mąka zmieszana z wodą musi być sprowadzana z Chin xD

Jak uważasz że Lidl kłamie na składzie produktu to śmiało możesz ich pozwać, duża kasa dla ciebie

to marketowe pieczywo kupowane jednego dnia wieczorem drugiego dnia rano nadaje sie do kruszenia płytek na ścianie...


@siodemkaxx: bo tak mniej więcej przebiega proces utleniania pieczywa xD TWARDNIEJE Z POWODU UTRATY WODY POPRZEZ PAROWANIE,
  • Odpowiedz
@Ramzi96M: z perspektywy konsumenta interesuje mnie żebym mógł pojechać do jednego sklepu i kupić wszystko w jednym miejscu w rozsądnych cenach, a nie szyneczke kupować u danusi a ziemniaczki u januszka i latać do 10 sklepów zamiast do 1, czyj jest kapitał to już w ogóle mnie nie interesuje
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina nie masz żadnych szans w pozywaniu takiego giganta jak lidl, chyba ze w USA...
Wszystko jest zamykane w plastikowych workach, mimo to chleb z piekarni może leżeć i tydzień i nic mu sie nie dzieje i dalej jest dobry do jedzenia, chleb z marketu albo jest twardy jak skała na 2 dzień albo po 2 dniach pleśnieje...
  • Odpowiedz
@Ramzi96M obudzą się za 5-10 lat jak zostanie lidl i biedronka a dino komuś sprzedadzą, skończą się promocje, wiekszosc towaru bedzie importowana z krajów 3 świata bo polacy są przyzwyczajeni do jedzenia syfu a ceny bedą sobie dyktować jakie chcą i w każdym ze sklepów będą takie same - tak samo wysokie...
  • Odpowiedz