Wpis z mikrobloga

Ukończyłem mass effect 2 i w związku że od premiery trójki minęło już sporo czasu to chyba mogę spytać które zakończenie wybrać? Z tego co wiem są 3 i w 1 shephard może przeżyć aczkolwiek nie wiadomo czy faktycznie przeżywa i jest jeszcze 2 w którym ginie jego ciało ale shephard staje się szefem wszystkich szefów w galaktyce. 3 zakończenia nie biorę pod uwagę bo jest dziwne.
Jak rozumiem 2 zakończenie mogę wybrać zawsze nie ważne jak przejdę grę, tak?
A do dobrego zakończenia nr1 muszę zdobyć bardzo dużo jakiś tam punktów i tu pytanie w ogóle warto się starać o to czy może wybrać zakończenie nr1 nawet jak ich nie uzbieram?
Nie ukrywam, wiele jest pierdół i niedociągnieć w części 1 i 2 które sprawiały że mi się już nie chciało albo coś się bugowało albo dialogi kompletnie nie miały sensu (chyba czasem dawali złe tłumaczenie bo miałem wrażenie jakby puścili je w kolejności od tyłu) i nie wiem czy warto w ogóle próbować przeżyć sheparda czy jeśli zakończenie nr2 jest dostepne zawsze to po prostu zrobić z sheparda badassa.

I jeszcze jedno w 2 wybrałem romans z tali ale finalnie nigdzie nie pokazali jej twarzy, jest jakaś scena w mass effekcie którą przeoczyłem albo jest w 3 może? Wybrałem ten romans tylko żeby zdjęła maskę i tu zonk, chyba że jest jakaś scena że shepard i tali mają potem bachora to mógłbym pójść z czystym sumieniem w 1 zakończenie bo kiedyś nawet oglądałem anime co kończyło się podobnym wątkiem i byłoby by w pyte.
#masseffect
  • 8
@SargonofAkkad: dyskusja na temat tego które zakończenie jest tym dobrym trwa do dzisiaj.
Być może jedynym dobrym jest to, w którym Shepard zabija Żniwiarzy a każde inne to przegrana wszystkich ras bo Żniwiarze przeżyją a cykl się dokona.
Gra niezmiernie ciekawa a starać się uzyskać jak najwiecej assetow zawsze warto.
Jedno zakończenie jest możliwe tylko przy pewnych warunkach a do ich spełnienia trzeba sie trochę napocić.
@SargonofAkkad: No trochę tych zasobów jest do zebrania, ja to zrobiłem, że Shepard przeżył, imo trochę bezsensowne jest ujarzmienie żniwiarzy, a pogodzenie istot organicznych i mechanicznych już w ogóle. Myślę, że twórcy nie planowali kontynuować trylogi i dlatego dali zakończenia, które mają ogromny wpływ na uniwersum. Więc żeby jakoś z tego wyjść muszą zrobić to co zapowiedzieli, czyli przeskoczyć w przyszłość o setki czy tam tysiące lat.
@SargonofAkkad: jeżeli nadal bawisz się w pewnego pana z wąsem to mam smutną wiadomość. Prawdopodobnie będziesz miał możliwe tylko jedno zakończenie i to może najgorszą wersję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba, że zachowałeś bazę żniwiarzy to wtedy też będzie jedno do wyboru, ale inne i ono nie ma możliwości. Wtedy najgorsza wersja ze wszystkich nie jest możliwa

A teraz to samo, ale spojlerowe


Co do Tali
@Imperator_Wladek: bazę zbieraczy zachowałem, co masz na myśli że nie zawsze jest ono tragiczne?
Spojlery rozbudzają we mnie co najwyżej większe zaciekawienie niż oburzenie więc ja nie z tych spokojnie możesz pisać.

Dla tali można zrobić wyjątek w końcu nie codziennie ma się okazję dyplomatycznie zgłębiać big tiddy tau, znaczy tę no... uroczą quadriankę

PS. tak sobie myślę że jak w zakończeniu nr2 shepard zostaje jakąś tam nadrzędną inteligencją to nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SargonofAkkad:
Masz 3 zakończenia gry (plus czwarte, które powoduje przegranę wojny). W zależności od punków zakończenia mają też swoje odcienie.
Załóżmy, że zniszczyłeś bazę.
Przy minimum punków sprawisz, że Ziemia zostanie zniszczona (gorszego nie ma zakończenia). Przy najlepszym Shepard przeżyje.
Twoim przypadku jeżeli zdobędziesz mniej niż 1600 punktów Ziemia nigdy nie zostanie zniszczone, ale nie będziesz miał dostępnego zakończenia ze zniszczeniem żniwiarzy. Od 1600 punków już są dwa do wyboru i