Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykle125 #zakupy #pytanie

Cześć, zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego motocykla. Chciałbym na początek coś na pewno jazdy kat. B. Motocyklem chciałbym zwiedzać miasteczka i wsie, więc szukam czegoś a'la cruaier. Możecie coś polecić. Cena do +/- 5 tys.
  • 11
@Svav: nie mam 125 więc się nie będę wypowiadał nt. Konkretnych modeli ale dużo na tagu było tematów jakie 125 wybrać.

Ja bym robił kat. A. Nauczysz się podstaw i pojeździsz na mocniejszych motocyklach i zdecydujesz czy 125 czy coś mocniejszego.
@Svav: niema cruiserów za 5-6 tys zł.
Możesz dorwać za 4 jakieś daelimy i hyosungi z lat 90 tych.
Cruisery wcale nie są wygodniejsze niż nekebiki.
Zwykłe motocykle wygrywają tym że nie opierasz całej masy na tyłku i kręgosłupie jak to się ma w cruiserach ale też na nogach i w razie dziury możesz podnieś tyłek a na cruiserach ci się to nie uda.
Ja na twoim miejscu skupił bym się
@afromort: why? ja się świetnie bawię
@Svav: też tak zaczynałem z podobnym budżetem i padło na Hondę Shadow żeby się nie bawić z serwisami bo mi chinola nie wezmą, stwierdziłem że lepiej dać więcej i sprzedać za podobny hajs - czy to się uda to się okaże niedługo
Jak nie masz jak podwyższyć moco budżetu to zobacz na używanego Junaka M12 na przykład, wyglądało to najsensowniej jak szukałem, nie wiem
Dlaczego to kiepski pomysł?


@GG99: To pytanie sugeruje, że nie zrobiłeś nawet podstawowego rozeznania jakie są zalety i wady poszczególnych typów motocykli.