Wpis z mikrobloga

Jakie okluary do blokowania światła niebieskiego? Myślałem, że to nie jest produkcyjny rocket-science ale po obejrzeniu filmiku gdzie koleś testuje okularki laserem niebieskim pozbyłem się złudzeń i chciałbym mieć jakąś sprawdzoną firmę...

A może ktoś w PL z branży optycznej oferuje okulary korekcyjne z sensownym filtrem światła niebieskiego?..

#kiciochpyta #okulary #okularyboners
  • 14
@BjorGhul: Jeśli szybki są koloru żółtego/pomarańczowego to znaczy że filtrują światło niebieskie. Pokaż ten filmik z testów. Jakbyś chciał okulary które zatrzymają światło o natężeniu światła laserowego to musiałyby być super ciemne. Po co Ci takie?
@BjorGhul: Taki laser produkuje światło niebieskie o jednej konkretnej długości fali, a przecież światło niebieskie to nie tylko ta jedna długość fali, a całe spektrum. Ciekawe jak się spisują takie filtry w całym spektrum światła niebieskiego i jakie konkretnie długości fali się powinno blokować. Fajnie jakby udostępniali wykresy jak np przy filtrach do fotografii albo przy profesjonalnych okularach laserowych. Ciężki temat i łatwo wcisnąć bubel na pewno.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@troglodyta_erudyta: Chodzi mi o najskuteczniejszy z rodziny okularów "do blokowania światła niebieskiego" aby zadbać o wieczorne, naturalne wchodzenie w fazę snu :) Film pokazał mi tylko że okulary okularom nierówne :(
@Rudy_Bigos_2: Możesz proszę przybliżyć temat w takim razie? Bo ja rozumiem to tak że jeśli masz całe spektrum światła widzialnego i wytniesz z niego cały kolor niebieski to siła rzeczy światło przechodzące przez taki filtr będzie miało już nie kolor biały ale żółty / pomarańczowy. Chyba że filtr wycina tylko wąski zakres światła niebieskiego lub nie eliminuje w 100 procentach jego natężenia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krecik000: nie wycina sie calego światła, tylko jego zakres - ten szkodliwy

Stad mamy rozne soczewki odcinajace swiatko niebieskie. Zolte zabarwienie chociaz nie zawsze, wycina filtruje okreslone pasmo. Kolor czerwony zas wycina cale spektrum swiatla niebieskiego
@Rudy_Bigos_2: No, czyli dobrze napisałem w poprzednim komentarzu moim. A Ty pomyśl o tym odwrotnie - to nie szkło zabarwione czy to żółto czy na czerwono filtruje tak czy siak światło, tylko szkło staje się żółte czy czerwone DLATEGO ŻE właśnie w taki, a nie inny sposób filtruje światło. Tj. jeżeli weźmiesz szkło i przepuścisz przez nie światło białe (dla uproszczenia przyjmijmy że światło białe składa się jedynie z kolorów czerwonego,
krecik000 - @RudyBigos2: No, czyli dobrze napisałem w poprzednim komentarzu moim. A T...

źródło: comment_1654852270ctOaeMWnUUx7pizThjyqOq.jpg

Pobierz