Wpis z mikrobloga

musze z siebie wylać bo dziś aż mi to podniosło ciśnienie.

Niedawno do nas na osiedle, do jednej klatki wprowadziła się pewna kobieta, stosunkowo młoda, przed 30. Ciągle wyprowadza swojego psa (pitbulla) bez smyczy i kagańca, wyobraźcie sobie że pies lata sobie luźno i podbiega do innych psów xD no nie wiem jak bardzo trzeba mieć naryte żeby tak robić - "po piesek nie gryzie". Po wielu upomnieniach nadal ma nas w dupie, babka ma #!$%@? konkretnie w nasze upomnienia, policja tez u niej była bo niektórzy sąsiedzi mają dość.

Dzisiaj zdarzyło się to znowu, idę ze swoim kundelkiem na smyczy i podbiega do mnie ten kolos, pies rasy agresywnej, to zastawiam się ciałem żeby na burka nie zaskoczył, co prawda nie wyglądał na to żeby chciał zaczepiać ale sami wiecie jak to jest - pies który waży kilkadziesiąt kilo, ma gigantyczny zgryz i jest uważany za rase agresywną właśnie podbiega do mojego burka, a właścicielka tego psa oczywiście #!$%@? jaja, woła psa i idzie ze swoimi dziećmi i dziś już mi puściły nerwy, zapytałem się ile razy jeszcze będzie puszczać tego psa bez smyczy, nazwała mnie od cwaniaków(xD) i żebym nie był taki pewny, w pewnym sensie zaczęła już mi grozić, na moje pytanie co takiego zrobi powtórzyła to samo co wcześniej. Na odchodne powiedziałem jest że jest świrnięta i żeby się nie zesrała ( ͡° ͜ʖ ͡°) odrazu po przyjściu do domu zamówiłem dwie sztuki gazu pieprzowego, jeden dla mnie a drugi dla mojej mamy, żeby mieć w razie w.

Nie wiem mirasy, ręce mi opadają. Sąsiadka ma #!$%@?, jej facet również(chociaż ostatni wyszedł z psem na smyczy! A to było niemałe zaskoczenie, więc możliwe ze mu zostało troche oleju, chociaż dalej nie za wiele) a babka ma srogo #!$%@?, nawet w to że policja przyjeżdza bo się sąsiedzi skarżą. Nie boje się psów, ale boje się psów co ważą tyle co ja i jednym hapsem może posłać mnie do grobu albo mojego pieska. Jak macie psy to prosze chodźcie z nim na smyczy, a jak jest większy to załóżcie mu kaganiec ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#sasiedzi #zalesie #problem #psy #zwierzeta
Pobierz
źródło: comment_1654379688MiXHCvesYbKsE0Gm8VYyQT.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AaBbCcDdEeFf: Jak chociaż na ciebie warknie gazem po mordzie i #!$%@? go a babie też gazem w mordę i na policję że się pies agresywny rzucił
Btw nie trzeba na nie mieć pozwolenia?
Jak nadal będzie tak wychodzić zdjęcia i do prokuratury sprawę
@AaBbCcDdEeFf niedawno bylo milion postow odnosnie tego, ze burek nie musi miec smyczy, ani nawet kaganca i takie tam pier#!.. doczytaj przepisy obowiazujace rasy agresywne, bo wątpię, zeby te same dotyczyly yorka i pitbulla xD ale jesli serio tak bedzie to psikaj gazem i jazda, nawet gdy uzyjesz tego bez jakiegos wiekszego uzasadnienia to pewnie jakis inny sasiad ktory tez jest tym podirytowany stanie po twojej stronie i moze dla swietego spokoju
@AaBbCcDdEeFf: gaz i tyle. Ostatnio we Wrocławiu była sytuacja, że szczeniak amstaffa (serio łagodny) podbiegł do innego psa, dostał gazem po pysku i policja zajęła się właścicielką amstaffa. Typ od gazu nie dostał nic.
@Noroom:

niedawno bylo milion postow odnosnie tego, ze burek nie musi miec smyczy, ani nawet kaganca i takie tam pier#!..


No nie musi O ILE jest pod kontrolą, czyli nie ma prawa sobie podbiegać do innych psów, ludzi i reagować na przywołanie, a pies z wpisu to tak niezbyt wpisuje się w psa, który zgodnie z prawem mógłby być spuszczony.

doczytaj przepisy obowiazujace rasy agresywne, bo wątpię, zeby te same dotyczyly
@Noroom: nie musi być na smyczy jeśli jest pod kontrolą właściciela. Większość psiarzy nie kontroluje swoich psów wiec muszą być na smyczy. Ten pitbull z posta też nie jest pod kontrolą bo podbiega do ludzi. Psiarze mają w dupie innych ludzi
@Wincyyyyj:

nie musi być na smyczy jeśli jest pod kontrolą właściciela.


Szanuję za progres. Zero złośliwości, serio

Psiarze mają w dupie innych ludzi


Spora generalizacja, ale polecam zaproponować wydanie infografik w Twojej okolicy. Może budżet obywatelski, a może administracja sama się zgodzi, bo będzie to inwestycja dla wszystkich. Załączam przykład z podpoznańskiej gminy - autor psiarz ;)
Pobierz
źródło: comment_1654437360ErUoDqMABEs18Rrgf51CJG.jpg
@PiesTaktyczny: nigdy nie twierdziłem że w prawo mówi wyraźnie o obowiązkowej smyczy. Zawsze twierdziłem że powinny być na smyczy bo właściciele nie sprawują kontroli nad psem oraz czesto nie śledzą go gdy biega luzem