Wpis z mikrobloga

@LillXte: Tak na szybko ci wytłumaczę co ma liczba ludzi którzy to trenują do wielkości sportowca

Lewy żeby być najlepszym piłkarzem na świecie musiał pokonać nie tysiące, a miliony (można zaryzykować nawet stwierdzenie, że miliardy) młodych chłopców


@erni13:

samych sędziów piłkarskich zatwierdzonych formalnie przez FIFA jest na świecie około 5 milionów.

Sędziów
  • Odpowiedz
@LillXte: jasne, ze rzut młotem tez jest trudny. No, ale chłopie nie porównuj dyscypliny gdzie trenuje kilkaset osób do dyscypliny, która trenują miliony, gdzie w każdym nawet najmniejszym mieście powiatowym są kluby sportowe. Dodatkowo piłka to sport, który może uprawiać KAŻDY, każdy wzrost, każda waga, budowa ciała, bo każdy typ ciała ma swój atut w tym sporcie.
Rzut młotem to musisz się urodzić jako słoń.
  • Odpowiedz
@Alcadent: Tym sposobem myślenia, osiągnięcia z piłki nożnej zawsze będą najwyżej dlatego że ten sport pewnie uprawia najwiecej ludzi na świecie. To po co w ogóle robić jakieś plebiscyty na najlepszego sportowca skoro z góry byłoby wiadomo że wygra piłkarz? Dla mnie, ilość osób ile uprawia jakiś sport nie ma żadnego znaczenia jeśli chce się docenić czyjeś osiągnięcia.
  • Odpowiedz
@LillXte: Popularność danego sportu ma do siebie to, że w rzucie młotem może by się znalazł ktoś kto rzuci 90 czy 100 metrów, tylko nikt tego nie zweryfikuje bo nikt tego nie trenuje poza garstką ludzi, która pewnie by nawet małego miasteczka nie zapełniła.
W takich warunkach dużo łatwiej jest być w czymś dobry.
W piłkę nożna grają miliardy ludzi, trudno wskazać palcem kogoś kto choć raz by piłki nie kopnął.
  • Odpowiedz
@LillXte: nie będą zawsze najistotniejsze. Jest jakaś proporcja. Może teraz Ci się tak wydaje, bo żyjemy w czasach gdzie mamy najlepszego piłkarza świata, a przynajmniej ma gwarantowane TOP3 od kilku lat już. 15 lat temu jak największymi gwiazdami piłki był Smolarek czy jakis Krzynówek co nie istnieli w międzynarodowym footbolu to nie byłoby takiego tematu, żeby nawet byli w TOP10 polskich sportowców teraz
  • Odpowiedz
@Fandolores: Ja tylko napisałem że Małysz, Włodarczyk i Stoch zdobyli więcej w swoim sporcie niż do tej pory Świątek, dlatego uważam ich za jednych z najlepszych Polskich sportowców XXI wieku, a Światek póki co nie może się z nimi równać bo zdobyła mniej. Nic nie porównuje, nawet napisałem kilka razy żeby nie ocenić czyichś osiągnięć przez popularność danego sportu.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: i o to tez chodzi. Każdy może spróbować w piłce i dużo osób odpada, bo nie ma talentu. Nie chce cisnąć mocno na mlotkowanie, ale czy coś poza siła i technika rzutu (gdzie de fakto ćwiczysz ciagle ten sam jeden ruch, wiec nawet o technice ciężko tu mówić) ma znaczenie?
Pytanie tez czy miałeś okazje w szkole nawet ćwiczyć rzut młotem? Raczej nie? A jeśli tak to i tak nie
  • Odpowiedz
@Tasde: Ale jak to ma być popularny sport skoro boiska masz wszędzie a miejsca do rzutu jedno na województwo? To można powiedzieć w drugą stronę że łatwiej jest zostać piłkarzem bo w każdym mieście masz warunki do tego by trenować, a do rzutu młotem trzeba nie wiadomo gdzie szukać.Tym bardziej trzeba docenić że przy takich warunkach znalazł się ktoś kto wygrywa z całym światem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LillXte: na całym świecie jest ten sam problem, bo nie jest to popularny sport. I nie ma znaczenia czemu, fakt jest fakt, bycie dobrym w niszowym sporcie to dużo łatwiejsze zadanie niż bycie dobrym w ultra popularnym sporcie.
  • Odpowiedz
@LillXte:

Tym bardziej trzeba docenić że przy takich warunkach znalazł się ktoś kto wygrywa z całym światem


Nie z całym światem, a z ludźmi którzy trenują dany sport. Ile ludzi trenuje piłkę nożną, ile tenis a ile rzut młotem? Jeżeli ja wymyślę sobie sport np. wkrecanie żarówki na czas i zostanę w tym najlepszy na świecie, to jestem lepszym sportowcem od Kubicy, bo on nigdy nie był mistrzem świata? Nikogo nie
  • Odpowiedz
@LillXte: Chodzi o prestiż, Lewandowski i Iga swoimi osiągnięciami rozsławiają nasz kraj na całym świecie, bo tenis i piłka to jedne z najpopularniejszych sportów, a to że Stoch czy Włodarczyk zdobyła ileś medali na olimpiadzie obchodzi tylko nas, Polaków, reszta świata ma to w dupie albo nawet nie słyszała o takim sporcie jak rzut młotem/skoki.

Zresztą porównaj sobie ile osób śledzi te osoby na IG, Weterani którzy siedzą ponad 10 lat
  • Odpowiedz
@Tasde: @SuperTimor435: @modeer: Zakończmy już tą dyskusje bo to nie ma sensu. Według mnie należy się taki sam szacunek każdemu sportowcowi za osiągnięcia i godne reprezentowanie naszego kraju, bez względu na to czy to popularny sport czy niszowy. A to które stawiamy wyżej niech każdy pozostawi sobie.
  • Odpowiedz