Wpis z mikrobloga

Ciekawe, że Amerykanie lubią grillować chińczyków Tiananmen, a jakoś nie mówimy np. o tysiącach pomordowanych i kilkunastu tysiącach torturowanych za rządów ich pacynki Pinocheta. Może pomówmy o wspieraniu reżimu Pol Pota?
#usa #chiny #chile
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@missioncritical: Stereotypy. Nie wiem, ale się wypowiem. Rozpowszechniasz kłamstwa o systematycznym mordowaniu mniejszości. Amerykanie zdołali przemycić narracje jakoby w Chinach dokonywało się ciche ludobójstwo. Nie ma na to dowodów. Podporządkowywanie regionów totalitarnymi metodami, kulturkamf to jeszcze nie zabijanie ludzi.
  • Odpowiedz
@missioncritical: To, że ja o czymś będę mówił, nie oznacza, że temat jest zamknięty. Szereg kontrowersyjnych polityk w USA jest nieprzerobionych przez społeczeństwo obywatelskie. Cenzura ma odcienie.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: ale się dobraliście, idealnie. Dwóch obrońców ChRL. Szereg polityk USA to sprawa obywateli USA. Tam są niezawisłe sądy, obywatele, którzy walczą o swoje prawa. W takich Chinach widzisz już tak dobrze nie jest. Ty i tak nie masz o tym zielonego pojęcia, bo USA widziałeś tylko w filmach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znam paru ludzi z Chin i to ludzi dobrze sytuowanych. Wszyscy po cichu
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: uuu zabolało polsko chińskie ego? Za dużo prawdy przeczytałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na spacerze uważaj, bo swoim ego możesz o linie wysokiego napięcia zahaczyć. Nie wiem jak sobie wyobrażasz publikowanie czegoś w sieci bez samokrytyki i odrobiny dystansu. Jestem anonem z internetu, który siedząc na kanapie wkurzył Cię jednym komentarzem. Wyluzuj, ludzie już tacy są, a Ty spójrz na siebie z boku czasem.
  • Odpowiedz