Wpis z mikrobloga

@dekorator: Tobruk jest w Libii, czyli koloni sojusznika Niemiec, więc sugerowanie, że niemcy robili tam jakieś podboje świedczy, że twoja wiedza na ten temat jeszcze jest mniejsza od mojej xd.

Zajęcie na kilka miesięcy kawałka egipskiej pustyni, paru rybackich miasteczek i nie dojście do żadnego dużego miasta. Rzeczywiście potęzny podbój. Jakby zajeli Kair albo chociaż Aleksandrie to można by mówić o jakimkolwiek strategicznym sukcesie.

Jedyne kolonie zajęte przez państwo osi to
@czokobons: wez wygooglaj bitwe o tobruk nieuku, a al alamein juz przemilczales bo ci nie pasowalo do gownotezy xD reszta takie typowe opinie wykopka co mu ktos wlasnie udowodnil ze sie myli ale nie potrafi sie przyznac do bledu to powie ze sie nie liczy bo wedlug jego prywatnej urojonej definicji podboj jest wtedy gdy mu tak pasuje xD
uwaga teraz sie bede bawil w wykopka ulomka
USA nikogo nie podbilo
@dekorator: al Alamein nie przemilczałem tylko zawarłem w zdaniu o zajmowaniu rybackich miasteczek na środku pustyni, i al Alamein było miejscem gdzie ta ofensywa została powstrzymana przez aliantów, zanim dotarła do jakiegokolwiek ważnego miasta. A bitwa o Tobruk była dla Niemców próbą odbicia straconego przez sojusznika terenu, a nie elementem jakiegokolwiek podboju. Ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie na temat teatru północnoafrykańskiego czy tylko kojarzysz nazwy tych dwóch bitew i je
@czokobons: ale to byly tylko miasteczka i wysepki a amerykanie do zadnego waznego miasta japonii nie dotarli xD wez juz skoncz, chlapnales glupote i wycofaj sie z tego jak mezczyzna a nie idziesz w zaparte, niemcy podbili pol swiata i musisz sie z tym pogodzic.
Na stwierdzenie ze podbicie pol swiata to nic bo na krotko to moge tylko zbic salwa smiechu i wrzucic cie na czarna z podpisem kolejny debil
@dekorator: nie no okupacja 100% terytorium państwa przez kilka lat to to samo co zajęcie kilku procent terenu jednej kolonii na którym mieszka <1% ludności tej kolonii przez kilka miesięcy.

Typie nie kompromituj się już bo to smutno się czyta
@czokobons: wskaz mi gdzie napisalem ze okupacja 100% terytorium państwa przez kilka lat to dokladnie to samo co podboj kilku procent terenu jednej kolonii, dawaj, czekam, masz 5 minut albo usuwasz konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wez wygooglaj bitwe o tobruk nieuku, a al alamein juz przemilczales bo ci nie pasowalo do gownotezy xD reszta takie typowe opinie wykopka co mu ktos wlasnie udowodnil ze sie myli ale nie potrafi sie przyznac do bledu to powie ze sie nie liczy bo wedlug jego prywatnej urojonej definicji podboj jest wtedy gdy mu tak pasuje xD

uwaga teraz sie bede bawil w wykopka ulomka

USA nikogo nie podbilo w drugiej