Wpis z mikrobloga

Ej Mirki, jak jest taka normalna osoba, to jak zwierzę np. pies czy kot nie zachowuje się tak jak się chce - no to nie odpala to automatycznie gniewu na to zwierzę co nie.
A teraz są osoby, u których ten wskaźnik jest zajebiście krótki, tzn. zwierzę nie robi czegoś tak jak ktoś chce to od razu taka osoba jest gniewna na takie zwierzę, potrafi je kopnąć itp.
Potrzebuje zlokalizować jak nazywa się ta właściwość która u tych pierwszych nie występuje a u drugich tak
#pytanie #psychologia #zwierzeta
  • 6
będzie tutaj ściana tekstu W temacie, ale nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie
[[Bożena Gulla: Gniew, agresja i przemoc w wybranych zaburzeniach psychopatologicznych. ]](https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/bitstream/handle/item/254498/gulla_gniew_agresja_i_przemoc_2020.pdf?sequence=3&isAllowed=y)

w poszukiwaniu przyczyn agresji trzeba wziąć pod uwagę czynniki wrodzone, odpowiedzialne za intensywność, rytm i progi aktywacji agresji. Decyduje o tym specyfika funkcjonowania układu nerwowego - poziomy neurotransmiterów, hiperaktywność obszarów mózgu odpowiedzialnych za reakcje afektywne.

Genetyczne dyspozycje do rozmaitych temperamentalnych wariacji w aktywacji afektywnej można traktować
@Szq: nie nie, opanowanie to skutek jaki ja czynników, a coś to opanowanie daje, powoduje. No i pytanie czy powoduje to komfortowa sytuacja życiowa? Brak irytacji życiem może? Bo jak ktoś ma przekroczony punkt krytyczny i dużo musi znosić na co dzień to właśnie chyba będzie się szybciej złościł/łatwo

niski] próg wyzwalania agresji?

[niska] tolerancja frustracji?

@10129: no tak tylko to też ma przyczyny, a to jest opis skutku jakichś