Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, poratujecie jakimś pomysłem na projekty do CV dla Junior DevOpsa?
Zrobić coś dla standardowego deva to nie problem, ale zastanawiam się nad czymś typowo devopsowym

Najlepiej umiem Pythona i Go, dlatego też zrobił bym po jednym dla każdego, moje pomysły na ten moment:
Monitor systemowy w Go, coś w stylu HWMonitor
Dla pythona jakaś prosta apka/skrypt (parsowanie danych ze stat.gov?), do tego docker compose (nie wiem jak by to miało wyglądać, nie uczyłem się jeszcze dockera), to na nginx z bazą danych. Pomysł podrzucony przez znajomego.

I tak się uczę devopsowych narzędzi, ale fajnie, jakby owy projekt nie zawierał 10 różnych jednocześnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
#devops #pracait #programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 28
@mix3d: Dzięki wielkie za pomoc, z chęcią się tym pokieruję. Nie będzie problemu, jakbym ewentualnie pisał na pw?

@bruuh: Jeszcze zapomniałem dopytać, jest opcja całkowicie zdalna? Słyszałem, że bywa różnie z ofertami dla juniorów
@WylosowacLogin: napisałem wyżej, widełki to 5-10k i rzadko oferuje sie komuś z dolnej granicy, zazwyczaj gdzieś pośrodku ale znam przypadki że ktoś dostał na dzień dobry z górnej granicy
@Kamero: tak jest możliwość pracy całkowicie zdalnej, jest pare biur w całej Polsce ale mało ludzi tam chodzi, część mieszka na totalnych zadupiach i nigdy w żadnym biurze nie była
@bruuh: Zastanawiam się jak wejść w świat devopsa ale nie robiąc kroku w tył w zarobkach :D 6 lat pracowałem u operatora i tam dotykałem szerokiego spektrum IT. Potem dwa lata admin Linux, ale praca niezwykle nudna i monotonna, przynajmniej w takim korpo wydaniu. Samemu klepie kursy i projekty jak OP ale za cienki jestem na mid devopsa. Jak żyć? Co zrobić?
@WylosowacLogin: to już sam musisz wiedzieć czego chcesz, ja się też przebranżawiałem z automotive to spadłem z zarobkami o 15k z miesiąca na miesiąc i zajęło mi prawie 2 lata żeby wrócić na ten poziom ale uważam że warto bo praca w IT szczególnie devops jest dużo mniej męcząca i daje mi większą satysfakcje i generalnie pracuje się z ciekawszymi ludźmi