Wpis z mikrobloga

Hej! Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak zacząć rozglądać się za pracą za granicą? Dokładniej chodzi mi o to jak połączyć wynajem mieszkania z pracą i całą papierologią. W skrócie moje wątpliwości wyglądają następująco:

- nawet jeśli zgłoszę moje CV do jakiejś firmy i mnie zaproszą na rozmowę to jestem w innym kraju, więc lepiej ich uprzedzić, mówiąc też od kiedy konkretnie mógłbym zacząć ale wtedy znowu pewnie 3/4 ogłoszeń nie będzie zainteresowana więc czy szukać jakiś konkretnych? (Nie chodzi o dorobienie się, tylko o wyjazd +- na stałe za granicę i życie tam)

- jak ogarniać lokum? Skoro przeprowadzam się z tańszego kraju do droższego to pewnie trzeba się przygotwać że z 30k będzie do wyłożenia na wynajęcie mieszkania/pokoju wraz z opłaceniem 2 następnych miesięcy z góry? Zacząć od szukania mieszkanie czy pracy, bo to też nie może być inne miasto czy oddalone od siebie 15 km w jedną stronę.

- chciałbym znaleźć coś luźno związanego z IT - mam tytuł technika i kilka certyfikatów, trochę doświadczenia w pracy z software i hardware, nie jestem programistą10k; znam angielski i norweski; sądzicie, że z takim zapleczem jest możliwość znalezienia czegoś konkretnego czy konkurencja mnie wyłączy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#emigracja #praca #mieszkanie #norwegia #skandynawia
DosKapp4 - Hej! Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak zacząć rozglądać się za pr...

źródło: comment_16542500927cjDczIj8FkRaajGqP3EB6.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@DosKapp4: Jak na IT masz coś małą umiejętność samodzielnego odnajdowania odpowiedzi w sieci :p. Sprawa jest wręcz prostacko prosta. Zacznij od znalezienia stron, grup FB, grup na redit itd. zrzeszających ludzi z docelowego kraju pracujących w interesującym cię zawodzie, da ci to pewien obraz rynku do którego chcesz uderzyć, np. stawki zarobków. Druga sprawa to znalezienie ogłoszeń z pracą - LinkedIn, krajowe strony z ogłoszeniami niczym nasze pracuj.pl, grupy z kroku
  • Odpowiedz
znam angielski i norweski


@DosKapp4: jak znasz norweski to masz lajtowo.

30k będzie do wyłożenia na wynajęcie mieszkania/pokoju wraz z opłaceniem 2 następnych miesięcy z góry


@DosKapp4: mieszkanie to depozyt 3x czynsz - czyli okolo 20k PLN minium, plus czynsz za miesiac z gory.

Jak znasz norweski to szukaj na linkedin i finn, mysle ze znajdziesz cos pasujacego.

W NO masz Paragraf 22 z wynajeciem mieskzania - nie wynajmiesz normalnie
  • Odpowiedz
@Bertoos: Hej! Dzięki za obszerną odpowiedź, oczywiście pocztóweczka Ci się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolałem zapytać kogoś o doświadczenie z pierwszej ręki, szczególnie teraz po covidzie itd.
  • Odpowiedz