Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2600
Jest rok 2014. Ty śpisz spokojnie, nic cię nie obchodzi.

Rząd za ciebie dba o realna politykę emerytalna, prowadząc zrównoważony budżet podniósł delikatnie VAT, ale realnie nie ma to większego wpływu na ciebie.

Niestety przez największy kryzys swiatowy od wielu lat, nie udało się obnizyc podatków, ale bardzo niska inflacja nie powoduje ubóstwa. Rząd dba o przedsiębiorczość wprowadzając liczne ułatwienia.

Twoim największym problemem jest to, że polska jest na dorobku, ale z roku na rok się bogaci. Nie jest to wina rządu, jest to naturalna kolej rzeczy której pisowcy nie potrafią zrozumieć, dlaczego wtedy zarabiali mniej niż w 2022.

W sumie to możesz zapomnieć o polityce i nie interesować się nią. Nie wstaniesz jutro z informacją o jakimś nowym ładzie, państwowa telewizja nie uprawia propagandy, nie szczuje na nikogo, jest stabilnie.

Dążenie do autorytaryzmu, przejmowanie sądownictwa, neokrs, trybunał przylebskiej, ogromne kary, minister zero, inflacja, paliwo po 8zl, ale o czym ja w ogóle mówię, nic takiego wtedy nie było, był spokój. Dzisiaj nie wiem, czy jutro nie wstanę a rząd uchwali zmianę okręgów jak na Węgrzech, dając sobie tym samym większość na lata.

Kiedy był problem, było pewne, że rząd się nim zajmie, nie ważne czy jakaś głupsza część społeczeństwa to popiera. Dzisiaj jest populizm i granie pod dyktando patologii.

Nie było idealnie, ale człowiek nie jest idealny. Polityka to kompromisy i ustępstwa. To nie rządy pojedynczej osoby (przynajmniej w polszy), nawet karakan musi iść na kompromisy.

Przerażające jest, że (często) młodzi ludzie nie widzą różnicy pomiędzy tymi rządami. Stare pisowskie berety mają wyprane berety to się nie dziwię. Konfiarze może nie pamiętają tych rządów i zostali również ofiarami propagandy. Dlatego trzeba ich edukować. Skrajne przypadki jak @srolki idą na stracenie, ale volki to nie ogół tylko kryptopisowiec

#bekazpisu #neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow konserw nie taguje bo to pisowstwo #polityka
Pobierz V.....e - Jest rok 2014. Ty śpisz spokojnie, nic cię nie obchodzi. 

Rząd za ciebie d...
źródło: comment_1654237018URMxFq4E2N9jnFZTQ8hmBq.jpg
  • 254
  • 118
@rachuneksumienia bredzisz - w studenckiej pracy zarabiałam w zależności od miesiąca max 1800zł i nie wiedziałam co robić z tą kasą, połowę odkładałam a połowę wydawałam na życie nie licząc się za bardzo z pieniędzmi. Pół roku po studiach kupilam mieszkanie w jednym z droższych miast w PL, dostałam jeszcze dopłatę z MDM (pięknie zamyka mordę na pytanie "co ci platforma dała?"). Obecnie mimo dużo wyższych zarobków chyba bym się zesrała a
prowadząc zrównoważony budżet


XDDDD
Zdecydowanie, i dług w stosunku do PKB wzrósł za tych wspaniałych rządów z 44% w 2007 do 55% w 2013 i to mimo masowej prywatyzacji z której rocznie do budżetu leciało po 20mld złotych. Można jeszcze dodać zadłużenie zagraniczne które też było rekordy i w 2015 było wyższe niż teraz.

W sumie to możesz zapomnieć o polityce i nie interesować się nią. Nie wstaniesz jutro z informacją o
@rachuneksumienia: dobra, ty jesteś zwykłym pisowcem powtarzającym ich propagandę i chwytliwe hasełka. Zaraz zaczniesz #!$%@?ć o ośmiorniczkach. Nie ma sensu ta dyskusja.

#!$%@? za granice tak dobrze było


#!$%@?ła, bo było tam lepiej. I nadal jest dla typu ludzi, którzy wtedy wyjechali. Argument o emigracji jest absolutnie bez sensu, bo że ktoś bez kwalifikacji pójdzie tam, gdzie dostniae więcej. Gdyby rządził wtedy pis i już wtedy zaczął rozdawać socjal na kredyt
Za PO było ch**owo,

świetnie nie było, sam ich wielokrotnie wyklinałem


@Tommy__: @p4damczyk: za rządów żadnej partii świetnie nie było, tylko Tusk nie chodził i nie jątrzył ciągle, że panie, ale za SLD, a za AWS to już w ogóle było. A ta #!$%@? partia krzyczy tylko: "bo za PO". I teraz każdy człowiek musi zaczynać zdanie od: "Za PO nie było super" xD
Co z wami jest nie tak?
@Vosemite te czasy już niestety nie wrócą. Ciekawi mnie tylko jeszcze przez ile lat można będzie dalej gotować tą przysłowiową żabę jaką jest Polak zanim cokolwiek mu zaświta w głowie (i o ile). Obstawiam, że dłużej niż krócej bo jesteśmy twardzi i przełkniemy nawet paliwo za 10 zł. Dla bombelków i emerytów pieniądze też się znajdą, bo nawet jeśli wejdzie to 700+ i 14/15 to niedługo nie będzie to nic warte. Naprawa
@Vosemite:

Polska za rządów Tuska be like:
No ale polaczkom znudziła się ciepła woda w kranie, potrzebowali emocji. Eh...

1.
Pierwsze miejsca na świecie we wzroście PKB w latach 2007 - 2013
http://g0.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/1544000/1544942-kto-odrobil-kryzysowe-straty.jpg

2.
Wzrost o 15 pp. dochodu rozporządzalnego na gospodarstwo domowe w latach 2007 - 2014, co dało pierwsze miejsce wśród krajów OECD
https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00114&plugin=1
http://tomnierajcuje.blogspot.com/2014/06/nie-tacy-juz-biedni.html
https://nowiny24.pl/polacy-bogaca-sie-najszybciej-w-europie/ar/c3-10143364

3.
Indeks Where-To-Be-Born, znany wcześniej jako wskaźnik jakości życia. W 2005 Polska zajmowała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 132
@Vosemite: boże jakie to były spokojne czasy. Człowiek nie doceniał kompletnie tego jaki rząd miał. Polska zieloną wyspą podczas największego kryzysu przeszła niemal suchą nogą. Prosperity pchało kraj w standardy zachodu.

Największymi aferami rządu było stwierdzenie "taki mamy klimat" przez debilkę, obiad w restauracji z ośmiorniczkami na fakturę za 1100zł gdzie nielegalnie nagrani przez rusko-pisowską agenturę ministrowie dokładnie przewidzieli jak będą wyglądały rządy PiSu, gdy dojdzie do władzy oraz zegarek o
@Vosemite: >
Niestety przez największy kryzys swiatowy od wielu lat, nie udało się obnizyc podatków, ale bardzo niska inflacja nie powoduje ubóstwa. Rząd dba o przedsiębiorczość wprowadzając liczne ułatwienia

Za Tuska rozwarstwienie społeczne wzrosło, dużo można mówić o rzadach PO, ale na pewno nie zyskiwali na nim najbiedniejsi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Vosemite: w 2010 roku wchodziłem na rynek pracy ofc z robotą ciężko to się brało co było jezdsiło się golfem 1,4 w gazie, potem pozostało tylko wyjechać by nie umrzeć. Dziś po szkole możesz przebierać w ofertach pracy. Porównaj sobie poziom życia wtedy i dziś. Napisałem prawde czy kłamstwo? Op napisał że jesteśmy na dorobku no to chyba normalne że przez te 10 lat część ludzi się dorobiła i kase wydaje