Wpis z mikrobloga

Razem z znajomymi napisaliśmy w miarę fajny program na studiach, którego byłem pomysłodawcą i liderem. Koleje losu tak się potoczyły, że poznałem prezesa firmy, która tworzy soft i chce, żebyśmy dalej rozwijali projekt. Wszystko super fajnie padła propozycja założenia spółki, pojawiła się początkowa ekscytacja, ale teraz zaczynam się bać, bo jesteśmy kompletnie zieloni. Ja jako osoba aspirująca na backendowca napisałem program w pythoniku z wykorzystaniem docker-compose, który postawiłem na starym laptopie. Wiadomo, że to tak nie będzie działać w firmie. Dziś zalogowałem się pierwszy raz na AWS i #!$%@?.jpg co ja mam tu w ogóle klikać. Przecież to jest jakiś kosmos, a do tego ja mam kierować zespołem. Abstrakcja jakaś, boje się, że spierdzielę to całkowicie. Będzie siara i totalna porażka.
#programowanie #it #aws
  • 11
propozycja założenia spółki ... zieloni zupełnie


@Ignac96: wietrzę skok na kasę i nie nowy wał. I to nie po 'waszej' stronie. Been there, done that. Zacznij od wynajęcia swojego prawnika i puszczania wszystkich dokumentów które masz podpisać przez niego. Prawnik 'od prezesa' nie powie ci że podpisujesz cyrograf na siebie.
Nie bądź mną, nie myśl że jakoś to będzie, nie muś odkręcać tego potem przez lata kosztem dziesiątek tysięcy.
@Ignac96: Każda umowa (w tym umowa spółki), każde NDA i każda zgoda rodziców idzie obowiązkowo przez swojego radcę prawnego (to jest mega ważne - przy formie prawnej spółki mogą Was zrobić na setki różnych sposobów). Nie ulegaj żadnym naciskom w stylu - no weź tylko podpisz, a potem się poprawi.

AWS nie jest trudny, a dokumentacja (na początek) przyzwoita. Po prostu posiedź nad tym w weekend (tylko ustaw sobie budżety/limity
@krzehan: ciężko było mi zasnąć xD
@fujiyama: Generalnie zarządzanie, sterowanie i odczyty z IoT
@mmichal: Trochę poczytałem właśnie i się zastanawiam czy zrobić to na ECS lub na chama postawić na wirtualce EC2. Alternatywą, która wydaje mi się chyba najciekawszą to użyć baz AWS, reszta w AWS Lambda. Problem jest taki, że nie mam pojęcia jak to powinno ostatecznie wyglądać. Niby mam kolegę który pracował na AWS, ale kolega
@Ignac96: w ECS mniej więcej tak to wygląda:
- wrzucasz kontener do ECR, tagujesz wersją apki
- robisz task definition w ecs z podpiętą wersją kontenera i jego ustawieniami (zmienne env, mem, cpu)
- [opcjonalnie] robisz serwis którym ustalasz do jakiego loadbalancera ma się wpinać Twój docker, ile ma być jego instancji (1 czy więcej)

możesz całość mieć na jednym ec2, łatwo się deploy robi bo podmieniasz tylko taskdefinition i tyle