Wpis z mikrobloga

Apel o sprostowanie

#wolski #zychowicz #geopolityka #wojsko #militaria

W imieniu swoim oraz wszystkich widzów kanału Youtube Historia Realna Piotra Zychowicza apeluję o sprostowanie nieprawdziwych informacji odnośnie amerykańskiego społeczeństwa jako całości, Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, ich składu osobowego oraz ich modelu funkcjonowania.

Z Twoich wypowiedzi wynika że jest to organizacja która “opiera się na latynosach”, tychże latynosów służących w Amerykańskich Siłach Zbrojnych określiłeś “us army sie opiera na latynosach, na osobach ktore w ogole chca uzyskac amerykanskie obywatelstwo “ , a same relacje pomiędzy pentagonem a imigrantami chcącymi wstąpić do wojska jako “deal jest prosty odsluzysz 5letni kontrakt dostajesz obywatelstwo “. Później pozwalasz sobie na jeszcze bardziej absurdalne wypowiedzi w których opisujesz nieistniejący w Amerykańskich Siłach Zbrojnych mechanizm w którym ci latynosi “są później rozpraszani terytorialnie, po jednostkach” w celu uniknięcia (przyp własne) “problemów z naturalizacją”.

Są to wypowiedzi kompletnie absurdalne, nijak mające się do funkcjonowania Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych jak i CAŁOŚCI amerykańskiego społeczeństwa. Co ważniejsze: są to wypowiedzi głęboko krzywdzące, szkodliwe oraz o rasistowskim charakterze. Słuchając Cię, nieobeznany z tematem widz może odnieść wrażenie że amerykańskie wojsko jest formą latynoskiej legii cudzoziemskiej w której służa ludzie których trzeba poźniej naturalizować oraz odpowiednio ich “rozpraszać”. Są to tezy głęboko krzywdzące tak dla wszystkich amerykańskich obywateli latynoskiego pochodzenia jak i wszystkich imigrantów (tych latynoskiego pochodzenia zwłaszcza) którzy z dumą służa swojemu krajowi. Podwójnie krzywdzące twe tezy są w zwłaszcza w stosunku do tych drugich, bez paszportów. W zdecydowanej większości są to ludzie bardzo silnie związani z Ameryką oraz mocno identyfikujący się z amerykańska kulturą, historią oraz tożsamością narodową. Dziwić to nie powinno skoro są to dużej mierze ludzie którzy mają z tym krajem silne związki rodzinne, bardzo często tam dorastali kończąc tam szkołe średnią lub mają za sobą długi, udokumentowany pobyt.

A dlaczego szkodliwe?

Uprawiając tego typu retorykę powielasz wśród swoich słuchaczy rosyjską propagandę która taki właśnie obraz amerykańskiego społeczeństwa oraz Amerykańskich Sił Zbrojnych stara się w swej narracji narzucić. Świadczą o tym “artykuły” zamieszczane przez prokremlowskich agitatorów w rosyjskim internecie jak i komentarze użytkowników for/serwisów internetowych którzy byli poźniej identyfikowani jako trolle rozpowszechniający fake newsy. Nie uważam Cię za osobę która w jakikolwiek sposób jest zainteresowana kolportowaniem rosyjskiej propagandy, nie ośmielam się nawet takich zarzutów formułować. Jestem głęboko przekonany że za Twoimi wypowiedziami nie stoi zła wole a brak elementarnej wiedzy na temat na który się wówczas wypowiadałeś. Miej jednak świadomość kto w rozpowszechnianiu takich właśnie nieprawdziwych informacji ma w obecnej sytuacji największy interes.

O rzetelne, obszerne I merytoryczne sprostowanie apeluje z jeszcze jednego, bardzo ważnego powodu. W dalszym ciągu programu, na podstawie tego właśnie, namalowanego widzom, nieprawdziwego obrazu Amerykańskich Sił Zbrojnych sugerujesz rozwiązania które miałyby rozwiązać problemy kadrowe Wojska Polskiego.

“Tu jest problem w silach zbrojnych RP, to jest bardzo powazny problem, moim zdaniem on bedzie nierozwiazywalny chyba ze otworzymy jakis program obywatelstwo za sluzbe , albo odwiesimy pobór“

W swoich wypowiedziach sugerujesz więc by problemy kadrowe rozwiązać utworzeniem naszej wersji amerykańskiego “dealu” (5 lat służby za paszport) dla ludzi “z obszaru byłego Związku Radzieckiego” którzy byliby “łatwi w naturalizacji. Są to pomysły kompletnie oderwane od rzeczywistości oraz bardzo w mojej opinii niebezpieczne, samo zaś wmawianie słuchaczowi że jest to jedyna alternatywa dla wprowadzenia poboru uważam za bezwstydną manipulację.

Mam nadzieję że przychylisz się do mojego apelu. Wiem że jesteś człowiekiem który dba o poziom debaty publicznej w Polsce, niejednokrotnie w swych wypowiedziach sam o merytorykę właśnie apelowałeś. Uważam Cię również za osobę która dba o rzetelność dziennikarską oraz ma duży szacunek do swoich widzów, chętnie wchodząc z nimi w interakcję. Myślę więc że tym łatwiej Ci będzie w następnym programie, u Piotra Zychowicza właśnie, podejść do tematu jeszcze raz tym razem przedstawiająć widzom oraz słuchaczom FAKTY oraz na podstawie tych właśnie FAKTÓW sugerować kierunek ewentualych reform w Wojsku Polskim oraz ewentualnych zmian w modelu funkcjonowania Sil Zbrojnych RP.

Pozdrawiam
===
Makak87
Diler Zespolu
#taktykaiprzeszlosc
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytelników witam na autorskim tagu!

Poronione koncepcje, szablonowe pomysły, spierdoanalizy, wróżby z fusów, zmanipulowane źródła, niespełnione obietnice, wykrzywiony obraz rzeczywistości!

goście specjalni:
Agenci wpływu, vikopowi eksperci oraz lobbyści koncernów zbrojeniowych!
  • Odpowiedz
@wolskiowojnie:

ps. powyższy post będzie tutaj wracać, zaręczam


Jarek, tutaj nic nie bedzie wracac bo juz Ci wskazalem miejsce w ktorym moge z Toba dyskutowac. Jesli w ogole bedzie mi sie chcialo, powoli trace cierpliwosc.

Ile Ty masz lat? 14?
  • Odpowiedz
@e_m_p: @dodo_:

Pierwszy komentarz, z wywolaniem rozmowcy na samym poczatku:

Jarku, dalszą dyskusję z Tobą prowadzić będę pod tym wpisem.

Co do rasizmu, nawet z tym nie diluj. Zapytałem
  • Odpowiedz
@Makak87: No to coś słabo z gramatyką, bo to co cytujesz brzmi jak odniesienie do tego wpisu.

Ogólnie to abstrahując od tego czy kontent Wolskiego jest ok czy nie, usuwanie wpisów i twoje infantylne podejście do dyskusji świadczy o tym, że to tobie się bardziej ten papier toaletowy przyda, bo jest co wycierać.
  • Odpowiedz