Wpis z mikrobloga

@kacpperos: Nikt nie mówi ze za komuny było lepiej, tylko narzeka na to ze musi teraz pracować na ten dług zaciągnięty wtedy. Niech płacą emerytom tyle co kiedyś wypracowywali czyli 10 dolarów miesięcznie :)

Na pewno będąc specjalistą teraz jest lepiej - jako lekarz możesz #!$%@? do Szwajcarii, za komuny dostawałeś tyle co spawacz
  • Odpowiedz
Wy, wy, nieroby! Wy sobie sprawy nie zdajecie jak trudno było 1989 roku dać w gotówce 15tys. wkładu za 55 metrowe mieszkanie w centrum i jeszcze do tego wszystkiego płacić 200zł czynszu a to nie wszystkie opłaty!

Jakbyście tylko chcieli pracować przekładając papiery to wystarczy iść poprosić panią kierowniczkę zakładu i byście mieli potem emerytury.
Ale wy nie, bo po co! Wy wszystko sprzedać tuskowi a potem płacz że nie ma domu,
  • Odpowiedz
@kacpperos: No teraz młody pracownik dostanie emerytury 20% obecnych zarobków. A nie tak jak kiedyś - zarabiał na miesiąc 10 dolarów, a teraz 700 dolarów emeryturki :)

Dobra, teraz na poważnie juz nie oceniając rzeczy pobocznych. Nie powiesz ze teraz rynek nieruchomości jest lepszy niż za komuny? Na jaką nieruchomość mogła sobie wtedy pozwolić sprzątaczka, nauczyciel, listonosz a na jaka teraz?
  • Odpowiedz
@arinkao: @Atx0937: Kuba czeka - tam jest i tak lepiej niz kiedykolwiek w PRL bylo i nawet w miare mozliwosci tam jeszcze wtedy emigrownol znajdziecie swoj raj . Swoja droga za komuny prawie nie budowano mieszkan komunalnych - spoldzielcze to bylo polowa oddanychl lokali przed domami jednorodzinymi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@LajfIsBjutiful: @Alky: @marcooo80: @WicekJajko:


XDDD starsi ludzie odbudowali kraj po mega wojnie, szkoły, szpitale, drogi, urzędy, mieszkania, domy i to wszystko pod ruskim butem, z niedoborem wszystkiego, a teraz gówniarze z nieograniczonymi możliwościami, z bezpłatną edukacją, mogącymi sobie lecieć w dowolne miejsce na świecie pracować narzekają. LOL. Sami sobie podpiszcie tego mema, bo ja już za stary jestem i mi się nie chcę.

@
  • Odpowiedz
@kacpperos: Narzekanie nic nie da. :)

Chyba nikt nie mówi ze były lepsze możliwości, tylko że bycie nierobem było akceptowane. Tak samo łatwiej było na rynku mieszkaniowym.

Widze ze nie odpisałeś na to co napisałem wcześniej - czy będąc nauczycielem, listonoszem, sprzątaczka, łatwiej o mieszkanie teraz czy za komuny? Bo chyba autor tego wątku tylko poruszył tą kwestię porównując ze za komuny było lepiej. A nie to czy mogłeś wyjechać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Papieska_kremowka: I te przykłady "panie, kiedyś to kradli". Bo teraz nie kradną młodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/polscy-pracownicy-okradli-amazon-na-4-5-mln-zl-wlasnie-zapadl-wyrok-w-tej-sprawie

@kacpperos: uhuhu super przyklad młodzi kradną, ja nie kradne, ten kraj to chyba średnio jest dla ludzi co nie kradną xD. Starzy ludzie są w polsce w znakomitej większości zwyczajnie głupi. Teraz są super możliwości nawet przy benzynie po 8zł/l #!$%@? z tego kraju jest bajecznie
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Stare baby i chłopy to pokolenie które wtedy gdy im pasuje nie chce zasad rynkowych (mieszkanie z bonifikatą 95% za pracę męża w wojsku - w to im graj), ale gdy przykładowo mają niepotrzebne lokum i je wynajmują, to WTEM doskonale znają zasady rynkowe - 2000k za wynajem i kaucja, nie ma problemu.
  • Odpowiedz