Wpis z mikrobloga

  • 137
Gandawa wczoraj, przy dworcu. To co widać, to tylko 1/3 całości. Samo miasto do rowerowania przezajebiste. Stosunkowo mało aut, zwłaszcza w centrum, kierowcy supermili, uprzejmi, wyrozumiali, szanujący innych. Wszędzie można pod prąd, można jechać 3 obok siebie gadając i nikomu dupą nie pęka. Browarek na drogę? Ależ proszę bardzo. Gdy jedziesz ulicą rowerową (fiettstraat), to choćbyś wlókł się 15 km/h, to nikt nie wyprzedza, choćby miał miejsce. Infra ciągłą z super udogodnieniami i skrótami promującymi rower jako środek transportu. Pełno matek wożących dzieci w elektrycznych cargo. Po prostu miasto do życia. #rower #samochody
kry-kry - Gandawa wczoraj, przy dworcu. To co widać, to tylko 1/3 całości. Samo miast...

źródło: comment_1654150448NF5JI88ot5aV1U6HR8R9Sx.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
Jeżdżą na czerwony, blokują pasy ruchy, a o przepuszczaniu pieszych można książkę napisać.


@TheGreenBastard: no to dokładnie tak samo jak kierowcy samochodów.

Kiedyś całe osiedla budowało państwo i było miejsce na spacery, nie zaglądało się luziom w okno i były odpowiednie ulice z zapasem na
  • Odpowiedz
@kuraku: Zgadza się. Nie wiem do końca jak, bo nie interesowałem się dotychczas tym tematem. Ostatnio zrobiłem sobie wycieczki po obrzeżach warszawy i byłem w szoku jak zobaczyłem te fermy szeregowców. Od małej ulicy w jednym miejscu odchodzi prostopadle 2 osiedla szeregowców długich na 40 domów. Jak tam #!$%@? życie wygląda to ja sobie nie wyobrażam.

W takiej rowerowej copenhadze to zauważyłem, że poza centrum zaczynają sie całe pola domków
  • Odpowiedz
na jednego kierowcę który tak robi, mam nagrane 5 rowerzystów


@TheGreenBastard: fajnie byłoby zobaczyć te nagrania( ͡° ͜ʖ ͡°) bo skoro bawimy się w dowody anegdotyczne, to ja jeżdżę raczej więcej kilometrów niż średnia wśród kierowców pewnie no i moje spostrzeżenia są zgoła odmienne.

@cwlmod: no i w gruncie rzeczy o to to wszystko się rozbija. Trzeba tworzyć takie warunki, gdzie to wszystko będzie w miarę spójne, a transport będzie oferował alternatywy, wtedy będzie można mówić o transporcie zrównoważonym.
No bo ja nawet nie mówię o kwestiach ekologicznych, ale miasta po prostu stoją i jeśli nie stworzymy alternatyw do jazdy samochodem to
  • Odpowiedz
@kry-kry: Ta, nie wcale nie wyprzedzają na fietstraatach xD nie wyprzedzają ci którzy się boją albo ci co wiedzą że na danej ulicy są akurat kontrole. Mieszkam przy takiej ulicy, dodatkowo na naszej ulicy jest masa szkół i dwa przedszkolach. Nadal wyprzedzają xD
  • Odpowiedz
miasta po prostu stoją i jeśli nie stworzymy alternatyw do jazdy samochodem to wszyscy w tych korkach zdechniemy( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuraku: To prawda. Niestety mleko się rozlało i teraz nie możesz komuś narzucić planu przestrzeni skoro już tam ma ktoś pole albo firmę itd i to jest jego teren. Ofc wszystko da się zrobić, ale to będzie droga przez mękę.
  • Odpowiedz
byłem w szoku jak zobaczyłem te fermy szeregowców. Od małej ulicy w jednym miejscu odchodzi prostopadle 2 osiedla szeregowców długich na 40 domów. Jak tam #!$%@? życie wygląda to ja sobie nie wyobrażam.


@cwlmod: Urbanistyka łanowa, polecam posłuchać na ten temat. Wyrosło tego w ostatnich latach bardzo dużo, szczególnie podczas "pandemii" ludzie uciekali za miasto żeby mieć trochę oddechu, a teraz kiedy wszystko wróciło do normy tkwią w korkach i
dybligliniaczek - > byłem w szoku jak zobaczyłem te fermy szeregowców. Od małej ulicy...
  • Odpowiedz
Jeździłem ostatnio po Dawidach i dalej tam na południe od lotniska wzdłuż powstającej S7 - budują się tam na potęgę, bo przecież będzie ekspresówka. Wszystko to wyląduje na Wirażowej i potem zakorkuje jeszcze bardzie Żwirki i Wigury i cały Służewiec.


@dybligliniaczek: Dokładnie to miejsce miałem na myśli. Co to #!$%@? jest https://www.google.pl/maps/@52.0951204,20.987938,534m/data=!3m1!1e3 ? Tam po lewej pod tymi szeregowcami wybudowali 4 bloki, tak z dupy na środku pola. Bez parkingów podziemnych.

Jakim trzeba być matołem by tam kupić
  • Odpowiedz
@cwlmod: O czym ty mówisz? Jaki brak terenów zabudowanych przez cały czas? Byłeś w Holandii? Tam potrafisz mieć poza terenem zabudowanym ograniczenie do 30-50 i zwężona drogę kosztem drog rowerowych.

15-20 minut w Niemczech na autostradę tez dobre xD zreszta nikt nie ma problemu z tym ze samochody maja jechać na autostradę poza miasto. Tam ich miejsce. W Polsce jednak wszyscy musza podjechać do centrum do celu mniej niż 50
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: Jeżdżę dużo samochodem (5k miesięcznie) nie widzę głupich rowerzystów. Głupi kierowcy co minutę występują. Dalej będziemy się bawić w dowody anegdtocczne?
  • Odpowiedz
Przynajmniej marynarską zmienili.


@cwlmod: Ta kładka nad Marynarską na chwilę rozkorkowała Postępu, ale tylko na chwilę bo zaraz skończono budowę nowych osiedli przy Konstruktorskiej i problem korków wrócił. Samochody skręcające z Postępu w Marynarską w prawo blokują już się na wysokości tego nowego ronda przy Konstruktorskiej - czyli w zasadzie wróciła sytuacja przed wybudowaniem tej kładki.

Kładka też się już korkuje bo kierowcy jadący Marynarską od strony Żwirki Wigury odkryli
dybligliniaczek - > Przynajmniej marynarską zmienili.

@cwlmod: Ta kładka nad Maryn...

źródło: comment_1654162286qTN2cZDaOZlPxtMSP4uWpu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Kładka też się już korkuje bo kierowcy jadący Marynarską od strony Żwirki Wigury odkryli że mogą sobie skręcić w Postępu i tam "na chama" zawrócić na kładkę


@dybligliniaczek: Trzeba chociaż pachołki postawić w takim razie.

Samochody skręcające z Postępu w Marynarską w prawo blokują już się na wysokości tego nowego ronda przy Konstruktorskiej - czyli w zasadzie wróciła sytuacja przed wybudowaniem tej kładki.

Właśnie ostatnio tak jechałem i się mocno zdziwiłem, dlaczego po przebudowie tak długo się stoi do skrętu skoro jest tam też pas rozbiegowy. Nie wiem czy ja dobrze pamiętam, ale czy tam zawsze jest czerwone światło z warunkową strzałką i jak idzie dużo pieszych to auta cały
  • Odpowiedz
już niedługo u nas:


@kuraku: Łooo panie. Jakie tam korki muszą być skoro wszystkie uliczki są jednopasmowe i do najbliższej alei/autostrady jest daleko :o
  • Odpowiedz