Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #podroze #podrozujzwykopem organizował sobie wycieczkę z #wroclaw do #rzym?

Planuję pierwszą w życiu większą zagraniczną wycieczkę i szukam dobrych rad :)

Plan jest taki, żeby wyjechać pod koniec czerwca na ~tydzień+. Liczyłem na wylot z wrocławia, ale albo nie umiem szukać (do czego wstyd się przyznać, bo pracowałem przez pewien czas nad wyszukiwarkami lotów :D) , albo nic nie leci z tego lotniska bezpośrednio?

Rady co zwiedzić i gdzie zjeść, a czego unikać, bardzo chętnie przyjmę :)
I przy okazji zapytam: jak się ma lęk wysokości do latania samolotem?
  • 14
  • Odpowiedz
Ryanair lata z Wrocławia pod Rzym.

I przy okazji zapytam: jak się ma lęk wysokości do latania samolotem?


@sasik520: Zależy od człowieka, ja myślałam, że będzie ok, ale jak zobaczyłam przez okno jak się odrywamy od ziemi to dostałam ataku paniki i zwymiotowałam xD Ale jak już jesteś w górze to jest lepiej, o ile nie zamęczasz się myślami jak wysoko jesteś i co by się stało gdybyście spadli.
  • Odpowiedz
@zebatykocur: widać, że podróżnik z ciebie, jak ze mnie astronauta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzym czy Ateny to są fajne na właśnie te 3-4 dni. Obskoczysz zabytki i fajrant. W Atenach chociaż bliżej do morza to szybko tramwajem na plażę dojedziesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sasik520: unikać Rzymu latem, serio. Spójrz na pogodę, najbliższe kilka dni pokazuje 35*, umeczysz się ciepłem i staniem w kolejkach na pełnym słońcu
  • Odpowiedz
  • 4
@sasik520 jeśli chodzi o to czego unikać, to Rzymu między czerwcem a połowa września, bo jest bardzo dużo ludzi i nieznośnie gorąco - to miasto a nie plaża. Rozgrzane chodniki, rozgrzany tłum, palące słońce, duchota, ogromne kolejki do każdego miejsca które chcesz zobaczyc. Zwiedzanie to będzie straszna udręka, to zły czas na Rzym. Lepsza byłaby Kopenhaga + Malmo jeśli chodzi o tę porę roku, czy ogólnie północne wybrzeża Europy.
Ja miałem zawsze
  • Odpowiedz
@sasik520: ja też uważam, że teraz to najwcześniej wrzesień na Rzym (a i tak będzie gorąco). Ci co piszą, że 3-4 dni wystarczy chyba nie bardzo lubią zwiedzać, na samo muzeum watykańskie trzeba rezerwować cały dzień, a Panteon, Forum Romanum, Koloseum, Galeria Borgese dla lubiących sztukę, można wymieniać i wymieniać, a gdzie jeszcze liczne kościoły i place z fontannami, no w 3 dni nie ma szans tego obskoczyć. Jak się zmeczy
  • Odpowiedz