Wpis z mikrobloga

Manager poza waszymi plecami uzgodnił z Product Ownerem i klientem deadline na dostarczenie jakiejś funkcjonalności dla klienta. Jestem programistą odpowiedzialnym za tą funkcjonalność ale nierealne jest zrobienie jej na UoP bez darmowych nadgodzin. Czy wzięcie w takim przypadku L4 od psychiatry z powodu stresu, problemów ze snem będzie w porządku?

#korposwiat #java #programowanie #pracbaza #pracait

Odpowiedz

  • Nie 15.7% (268)
  • Tak 84.3% (1434)

Oddanych głosów: 1702

  • 87
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer: Jeżeli sprint to pewnie na daily standup też jesteś. Komunikuj od razu i wyślij też za wczasu maila ,że jest źle wyestymowane czasowo zadanie i nie będzie gotowe na czas. Napisz,też ,że rekomendujesz przeniesienie do kolejnego sprintu.
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer:

tak jestem na UoP ale sam wiesz że programowanie to nie jest przekładanie cegieł z jednej kupki na drugą stąd jak coś mi wrzuca na Sprint i powiedzą że mam Demo z klientem za dwa tygodnie to co mam zrobić? Powiedzieć przed klientem że nie dowiozłem bo nie zdążyłem się wyrobić w normalnych godzinach?


Co się takiego wielkiego stanie jeśli nie dowieziesz tego projektu? Świat się nie zawali, żadna bezbronna
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer: Rób po prostu swoje w swoim tempie. Nie ty się będziesz tłumaczył przed klientem tylko menago. Nie ma co nadstawiać głowy za nie swoje błędy. Jeśli menago nie oszacował dobrze zasobów to jego problem. Ty o 16:00 zamykasz laptopa i idziesz do domu. Prośby o nadgodziny kwitujesz odpowiednią stawką (zaproponuj, że chcesz tyle i tyle za nadgodziny - podpiszcie aneks do umowy). Jak nie masz ochoty robić nadgodzin to po
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer: Ale po co się na to godzisz? To nie Twój problem, że ktoś naobiecywał. Ty masz płacone za określoną pracę przez konkretną liczbę godzin. Niech oni się martwią, skoro nie pomyśleli, że trzeba najpierw się zorientować jak bardzo coś jest realne.
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer: okej to by było skonfrontowanie tej sytuacji z managerem czy kto tam ogarnia proces i zrozumienie czemu do czegoś takiego doszło. Jak nie uczestniczysz w groomowaniu to możesz trzymać się deadline'u co najwyżej z uprzejmości. Uciekaniem na L4 nie rozwiążesz problemu, bardzo możliwe że go poglebisz (chyba że już to z nimi konfrontowałeś i nic z tego nie wyszło) więc lepiej od razu poszukaj czegoś innego.
  • Odpowiedz
@bootcamp_java_developer: Idziesz do swojego line managera i informujesz ze nie dowieziesz tego tematu w takim czasie, skąd przyszło zlecenie i kto taki deqdline wyznaczył. Nic więcej.
I pytanie: czy powiedziałeś o tym ryzyku swojemu PO i PM?
  • Odpowiedz
Ta praca w sprintach, chore podejście do agile kiedyś odejdzie jak open space'y w korpo... Nastawienie na maksymalizację wydajności i jednoczesne spełnianie nierealnych terminów odbija się na jakości i to z czasem zacznie mieć co raz większe znaczenie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@bootcamp_java_developer: Nie. Nie będzie to dobry wybór. W korpo managerowie mają dobre kontakty z HAERUWAMI które w sumie ruchają i z przyjemnością podadzą kod zwolnienia L4 twojemu szefowi. Wieści szybko się rozchodzą i cała firma będzie trąbić że masz coś z głową. Dodatkowo świat IT jest mały nawet w takich miastach jak z Kraków czy Warszawa. Smutne ale prawdziwe. Stoję po twojej stronie ale musisz wyjść z twarzą:
- zagadać do
  • Odpowiedz
@missioncritical: tak jestem na UoP ale sam wiesz że programowanie to nie jest przekładanie cegieł z jednej kupki na drugą stąd jak coś mi wrzuca na Sprint i powiedzą że mam Demo z klientem za dwa tygodnie to co mam zrobić?


@bootcamp_java_developer

Powiedzieć przed klientem że nie dowiozłem bo nie zdążyłem się wyrobić w normalnych godzinach
  • Odpowiedz
@#!$%@?: mogą, jedno drugiego nie wyklucza. Co to są dwie metodologie, obie ujowe, więc nic innego nie wymyślimy? Najwięcej patologii jest ewidentnie w SCRUM. Może to kwestia tego, że SCRUM Masterzy są niedouczeni i nie potrafią tego prowadzić, a może sama ta metodyka ssie. Mnie to na szczęście bezpośrednio nie dotyka, pracuję sobie na luzie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz