Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy
Co polecacie szybko zrobić, jeśli wstanę 10-20 minut przed wyjściem na siłownię?
Ostatnio zrobiłem 100g białka w proszku z 2 łyżkami masła orzechowego, zalałem mlekiem i wypiłem takiego shake-a w drodze, ale myślę nad jakimś lepszym rozwiązaniem.

Jakiś mirek dawał jakiś czas temu przepis na jedzenie podobne do huel, co nie wydaje się najgorszą opcją jeżeli zakładamy
że jest to awaryjna rzecz na szybko robiona raz/dwa w tygodniu (mówie o zrobionym w domu, wiem że huel to gówno XD).

Słyszałem też o wodze z mąką (oczywiście z dużą ilością wody, żeby nie pić ciasta na pierogi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i jakimś białkiem, ale to brzmi jak głupota
  • 22
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Jak tak na szybko przed siłka tonie lepiej zjeść z dwa banany i zagryźć jakimiś waflami ryżowymi z dżemem albo bez? Tak żeby dostarczyć węglowodanów na szybko i nie obciążać żołądka, bo generalnie białko przed treningiem ci dużo nie da,a węgle mogą pomóc. To takiego białkowego szejka lepiej już po przechylić
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Próbowałeś ćwiczyć na czczo? Jak chodzę na siłownię rano, to dobrze mi się ćwiczy bez śniadania, nic nie siedzi na żołądku, a energii wcale nie mam jakoś dużo mniej niż ćwicząc po południu będąc najedzonym
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: W takim razie polecam pokombinować z jakimiś lekkimi węglami np owocami. Pchanie w siebie dużych ilości białka i tłuszczu nie jest optymalnym rozwiązaniem i pewnie będzie Ci to siedziało na żołądku. Tak czy siak, ostatecznie najważniejsze jest to jak się po takim jedzeniu czujesz, pokombinuj i zobacz co jest dla Ciebie najwygodniejsze.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: Możesz dorzucić do nich trochę białka i będzie git. Masło orzechowe w szejku przed treningiem bym raczej odpuścił, ale to moje osobiste odczucia
  • Odpowiedz