Wpis z mikrobloga

@PSSP:

Nawet udomowiony kot który nie zaznał "wolnego świata", porzucony w lesie, znajdzie, i zabije co mu tylko się podoba. A dlaczego ? Bo kot jest PREDATOREM i to wie każdy kto spojrzał mu w oczy jak jest na Trybie Lownym.


został już w komentarzach poruszony temat instynktu łowieckiego u kotów, który jest pozostałością po przodkach. instynkt ten możemy zaspokajać w warunkach domowych, które są dla kota bezpieczne :) można to
@PSSP:

Bo kot jest PREDATOREM i to wie każdy kto spojrzał mu w oczy jak jest na Trybie Lownym. Nic tego nie zmieni i dobrze bo natura lubi równowagę


Natura to niezbyt lubi gatunki inwazyjne, a do tego wyhodowane przez człowieka jak kot domowy ;)

Ma Pan racje, myszy sa problemem dla rolnictwa


Różowy pasek jak coś, ale rozumiem, że nazwa myląca. Rozwalenie ekosystemu przez obecność kotów, a do tego nadmierną,
@PiesTaktyczny: Pani @PiesTaktyczny, jakie masz doświadczenie ze zwierzętami ? bo nie wiem z kim rozmawiam. Z osoba która bazuje swoją wiedzę na jakiej podstawie ? Masz jakiś stopień naukowy z behawioryzmu kotów/psów ? Czy tak tylko powielasz to co przeczytałaś "na stronie" nie mając nawet Kota/Psa ?
@PSSP: zajęcia z behawioryzmu, ekologii, zoopsychologii itd. na studiach z medycyny weterynaryjnej. O psach i kotach było też kilka przedmiotów. Poza tym kilka kursów z zakresu treningu z psem (m.in. instruktor i sędzia nosework), warsztaty komunikacji psów, trenuję tropienie użytkowe, wyszkoliłam psa ratowniczego do etapu lokalizacji z linką.

Jakie to ma znaczenie, gdy podaję twarde dane i artykuły naukowe? Sądzisz, że lek wet, trener czy behawiorysta albo nawet doświadczony hodowca ma
@PSSP:

I jak już tak rozmawiamy

Pani @PiesTaktyczny, jakie masz doświadczenie ze zwierzętami ? bo nie wiem z kim rozmawiam. Z osoba która bazuje swoją wiedzę na jakiej podstawie ? Masz jakiś stopień naukowy z behawioryzmu kotów/psów ? Czy tak tylko powielasz to co przeczytałaś "na stronie" nie mając nawet Kota/Psa ?


To jaki Ty masz background? Coś poza posiadaniem kota, że ignorujesz badania SSGW i PAN?
@PSSP: bardzo bym chciała, żeby się okazało, że po prostu trollujesz, a nie że przedkładasz swoją opinię nie popartą niczym innym niż Twoim "zdrowym rozsądkiem" nad badania naukowców, którzy specjalizują się w temacie. Pozostawiam pytanie retoryczne: czy wprowadzenie do ekosystemu kilkuset tysięcy drapieżników nie wprowadzi zmian poza ograniczeniem liczebności zwierząt uznawanych za szkodniki? Dla przypomnienia mamy kilka milionów kotów e Polsce, ale część jest niewychodząca.

Ostatni raz zostawiłam link do artykułu,
@PSSP:
po pierwsze - a skąd CI się wzięły te absurdalne wymagania do udziału w dyskusji?
po drugie - jeśli udowodnię Ci, że mam kota to czy wpłacisz do piątku - 3 czerwca - 50pln na wskazaną przeze mnie fundację dbającą o psy/koty?
@alwykop Człowieku wstawiłem zdjęcie kota z myszą. A Ty mi tu jakieś propozycję skladasz xD Naprawdę szanuje Wasza wiedze ale ona nic nie zmienia. Moja Kotka nie zmieni sie przez Wasze wywody. Tak naprawde to tylko marnujecie czas mój, swój i innych. Bo to co tu piszecie jest wiedzą, którą posiada co drugi użytkownik tego portalu ze śmiesznymi obrazkami. Po co robicie te kompilacje wiedzy mało znaczacej. To ma wyglądać tak:

Ładny
@PSSP:
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001
w tytule przelewu: “Darowizna na cele statutowe”.
Podrzuć tutaj screen przelewu z łaski swojej :)

Mój kitku jest w obrazku. #pokazkota #koty

ps - nadal nie odpowiedziałeś skąd wytrzasnąłeś wymagania że: "aby uczestniczyć w tej dyskusji trzeba mieć kota".

pps - powtórzę się: quo vadis wypoku
alwykop - @PSSP: 
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy Na Łapy
79 2130 000...

źródło: comment_1654108652khjhfdlRqBQcvwOhtwTUla.jpg

Pobierz
Ahh te stópki ...... mrrrr(). Przelew poszedł, jutro wklejam potwierdzenie z dzisiejszą datą. Przelew jest w blokowanych. Pozdrawiam cieplutko Ciebie i czarnego predatorka ( ͡° ͜ʖ ͡°)