Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, może ktoś z Was ma jakieś pomysły o co może chodzić.

W skrócie – nie zrzucam kg, po trzech tygodniach mam na liczniku +0,3 kg.
Doświadczenie w chudnięciu mam, kiedyś byłem nieźle ulany, po czym zrzuciłem zbędne kg i nawet fajnie się wyrobiłem.
Czas lockdownów jednak przywrócił mi parę kg, więc wziąłem się znowu za siebie.

Co robię?
3 tygodnie deficytu 400-500 kcal (same zdrowe żarcie, zwracanie uwagi na macro)
suplementacja kreatyną, cytruliną, Omega-3
ćwiczenia siłowe 3-4x w tyg.
codziennie około 10k kroków
picie około 2,5-3L płynów dziennie

Wykluczam złe liczenie kalorii – mam w tym doświadczenie. Stary też jakoś przesadnie nie jestem, bo tylko 25 lvl. Samopoczucie mam lepsze niż miałem, nie odczuwam efektów ubocznych. Siłowo też zdecydowanie na plus. Wizualnie chyba w miarę też.

Myślicie, że to tylko tymczasowe i zaraz kg zaczną lecieć, czy coś źle robię?

#mirkokoksy #dieta #silownia #kiciochpyta
  • 12
@KonDaVinci: Efekt plateau/whoosh. Dla pewności sprawdzaj obwody i lustro. Mnie trzymało przez trzy tygodnie ~113kg, jednak w pasie poleciało 4-5 cm. Po dzisiejszym ważeniu mam 110 (te 3 kilo leciało stopniowo przez cały tydzień, tak po 0,4kg gdzieś).
@TomTao: A któreś wykluczają? Bo tak wiesz, z czystej praktyki, to obwody lecą, wygląd się poprawia, a waga potrafi stać w miejscu nawet 3 tygodnie albo nieznacznie się zmienić. Może to być retencja, może to być ten niepotwierdzony efekt whoosh, czy cokolwiek. Co chudsi mogą spaść nawet na wadze 1 kilo albo wcale przez miesiąc, jednak ubrania mają luźniejsze i mogę dalej zapiąć pasek. Nie widzę też sensu negowania tego na
@Kryskamatyska: a które wykluczają istnienie czajniczka krążącego wokół słońca? Mechanizm był badany i nie istnieje coś takiego jak zastępowanie tłuszczu wodą w komórkach tłuszczowych.
@TomTao: No tak, ale ja nie mówię o tych wahaniach dobowych, tylko o zauważalnych różnicach w wyglądzie/obwodach, które nie mają odzwierciedlenia na wadze, a potem się wyrównuje. Miałem to już dwa razy. Raz się zatrzymała na dwa tygodnie, potem na trzy tygodnie. Przy tym cały czas wyglądał się poprawiał, a pas liczył mniej. No i nagle schodziło ze mnie tak z 2,5kg w ciągu 5-6 dni. Może ten efekt naukowo nie