Wpis z mikrobloga

#audi #bmw #leasing #samochody

Mam leasing 3 letni na auto,ktore posiadam teraz. Kolejne auto na kolejny leasing kazano mi zamowic wczesniej (bo niby produkcja wynosila rok) a sie okazalo ze jednak nowe auto przyjdzie szybciej. Leasing mi sie konczy we wrzesniu, a nowe auto przyjedzie w lipcu.

Wie ktos czy mozna skonczyc wczesniej umowe w salonie na obecne auto i od razu zaczac splacac kolejny leasing? Czy zeby zaczac uzytkowac nowe auto musze zaplacic wszystkie raty do konca poprzedniego leasingu?

Moj doradca w salonie samochodowym nic nigdy nie wie i mi mowi ze nie wie jak to zrobic bo auto podobno po przyjezdzie moze stac w salonie tylko miesiac XD a sam mi kazal zamawiac auto wczesniej, zeby przyjechalo i sobie najwyzej spokojnie stalo. A nie widzi mi sie placic od buta kilkunastu tysiecy zeby zamknac umowe ;)
  • 13
@quarox: jak mamy wiedzieć, skoro Twój doradca nic nie wie :D?

Ogólnie można spłacić wcześniej leasing, po 2 latach, ale co Ty masz w umowie?!

Zmień doradcę, albo spytaj piętro wyżej co tu się od***la.
@iminwykop: ale wtedy np odbierajac auto w lipcu musze splacic do konca leasing tej umowy? czyli musialbym zaplacic za lipiec,sierpien,wrzesien? czy moglbym zakonczyc bezkosztowo i zaczac splacac nowe auto od razu ?
@quarox nie znam ich umów dokładnie ale zakładam że standardową drogą trzeba będzie to zrobić czyli spłata rat i wykupu na warunkach przedstawionych przez VW. Spróbuj do nich zadzwonić od razu telefonicznie możesz złożyć wniosek o wcześniejsze zakończenie.
@iminwykop: Ja mam wlasnie leasing w ktorym auta nie wykupuje bo sie nie oplaca,tylko zwracam do salonu, stad sie zastanawialem czy od razu moglbym zaczac placic nowa umowe wczesniej, a to oddac.

Dzieki za info :)
@quarox: Leasing na nowe auto możesz rozpocząć jak tylko trafi ono do salonu, ale w Twoim przypadku nie ma to wielkiego sensu, bo umowa na stare auto będzie jeszcze trwać. Zakończenie starej umowy wcześniej o te 2 miesiące nie będzie opłacalne, dlatego dokończ ją normalnie. a z salonem wynegocjuj by nowe auto zaczekało na Ciebie tak długo jak to możliwe. W razie problemów powołaj się na sprzedawcę, który doradzał szybsze zamówienie
@piwakk: ale tylko za cenę rynkową, a nie za różnicę wynikającą z wkładu własnego + spłaconego kapitału.
Po 2 latach+ możesz kupić za brakującą różnicę niespłaconego kapitału.

W najgorszej opcji gdy wziąłeś np. furę na 3 lata, 45% wkład, 1% wykup, i chcesz np. po 1,5 roku (gdy realnie spłaciłeś powiedzmy ~70% kapitału) zamknąć leasing, zapłacisz cenę rynkową na dzień wykupu i przepłacisz, bo każą Ci zapłacić powiedzmy 65-75% ceny samochodu