Wpis z mikrobloga

@Wwolt: Bitcoin dwa scenariusze, byczy i niedźwiedzi.
Byczy:
Od 10 maja opadająca linia trendu o praktycznie identycznym kącie nachylenia jak w 2021 roku, wsparcie w okolicach 28k z 2021 działa nie licząc jednego wybryku z 12 maja ale może to był efekt spadającej LUNY i strach. Generalnie sporo wskazuje na odbicie w pierwszym tygodniu czerwca i początek wzrostów. Dominacja na altach się posypała więc przy pierwszych mocnych wzrostach na bicie posypię się bardziej ale to i dobrze bo warunkiem wzrostów na altach są wzrosty na bicie.
Potwierdzeniem byczego założenia jest fakt że na finexie stale przybywa longów, otwieranie i zamykanie longów to świetny wyznacznik przyszłych ruchów na bicie jednak działa to ze sporym opóźnieniem. Kolejna sprawa to sentyment rynku, w maju sprzedawanie wszystkiego a w wakacje pompki i pompeczki do 1 kwartału przyszłego roku.
Niedźwiedzi:
Masowe zamykanie longów w przyszłym tygodniu i spadek do pierwszego lepszego wsparcia w okolicę 24k, chociaż już wyżej jest znacznie więcej chętnych na zakup bita. Poniżej 24k kolejne wsparcia to 20k chociaż wątpię by tak nisko zleciał bit bo nawet dla niedźwiedzi jest lepiej by tego zdechlaka shortować z poziomów nowego ath niż z okolic 2xk czy 1xk z prostej przyczyny, lepiej shortuje się przegrzany rynek po ostrych wzrostach spompowany kapitałem pochodzącym od słabych "rączek" (ulicy). 60% long 20 short 20% konsola i takie jest moje zdanie.
Ogólnie to na altach nie ma większego strachu, sporo altów nadal robi od czasu do czasu po 100% na dniówce a ruchy po 10-20% można również łatwo wyłapać o ile ktoś jest cierpliwy i poświęci odpowiednią ilość czasu.
Teraz przejdźmy do SPX, w połowie kwietnia wyznaczyłem wsparcie na poziomie 4061 gdzie się pomyliłem o 1$ a potwierdzenie było już 2 maja. Niestety kilka dni później pękło wsparcie i 12 maja za szybko testowano LT gdzie zabrakło trochę skutkiem czego 17 maja było odbicie od poprzedniego wsparcia i teraz oporu, kurs zanurkował 20 maja i zrobił wreszcie LT, 27 maja został przebity opór i kurs zrobił prawie 3%. Wolumen słabnie więc możemy mieć w poniedziałek jeszcze test, tak samo jak na bicie może pokazać się kolejny raz na 1D czerwień.
  • 1