Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@hip-hop: Przecież ostatnie 2 miesiące banki naganiały swoich klientów na taką operację. Sęk w tym, że najczęściej rodzimy bank oferował kijowe warunki. Ja sam przeszedłem z kredytem do innego banku a mój pierwotny bank utrudniał mi to jak mógł (np na proste zaświadczenie czekałem ponad 3 tygodnie i nikt nie wiedział dlaczego).
@opk20: tak, nami nie kieruje ekonomia, nami kieruje polityka i słupki sondażowe, PiS nie może sobie pozwolić na uwalenie kilku milionów kredyciarzy, tak samo jak nie może sobie pozwolić na wstrzymanie 500+ i 14 emerytur dlatego dolewa się paliwa do ognia jednocześnie próbując go gasić ;) w konsekwencji, widząc do czego to zmierza, wpadli na pomysł odblokowania funduszy europejskich próbując oszukać komisję europejską, że coś się zmieni ;) osobiście liczę, że
@opk20: w krótkim okresie czasu kilkanaście procent jest możliwe. Realnie obecne podwyżki przyniosły efekt i zatrzymały rynek kredytowy do tego powoli widać wzrosty w oprocentowaniu lokat. Fakt, że dalej nie ochroni to naszych pieniędzy przed wpływem inflacji, ale inwestowanie w nieruchomości również. Ciekawe czasy dlatego nie warto myśleć schematami bo mamy zupełnie inną sytuację niż w 2008 roku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@buchowo: Z takim założeniem w to wszedłem. Zawsze można zrobić nowe refinansowanie za parę lat. Nie mam określonych warunków wcześniejszej spłaty, więc koszt po stronie obecnego banku będzie zerowy. Jedyne co może mnie trzymać to prawdopodobny spadek cen nieruchomości. Ale to pieśń przyszłości.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nighthuntero: zacznijmy od tego, ze za pozno zaczeto podnosic stopy ale w lutym inflacja juz hamowala ;) wojna jednak zrobila swoje ;) stop nie moga podnosic w nieskonczonosc bo skonczy sie to dolewaniem oliwy do ognia poprzez koniecznosc pomocy kredytobiorcom ;) w chwili obecnej juz jestesmy na takim etapie, ze czy te stopy beda wynosic 7 czy 10 procent to nic nie zmieni wiec po prostu racjonalnym jest wstrzymanie podnoszenia stop