Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema, ogólnie ostatnio miałem ciekawą i zastanawiam się czy zrobiłem dobrze.

TLDR: Pomiń wprowadzenie, przeskocz do konkretna sytuacja.

Wprowadzenie:



Konkretna sytuacja:
Poszedłem o 22:30 do żabki blisko mnie (nie jest to najbliższa ale jest z 3x większa od najbliższej). Kupowałem losowe produkty. I jak podszedłem do kasy to chciałem powiedzieć "cześć" ale w ostatniej chwili coś mnie ruszyło i mówię "dzień dobry". Ale się wykrzywiłem, bo beka, że wgl musze to mówić. I typ kasjer chciał to followować. I mówi, że jak "dzień dobry", mówi się "dobry wieczór". No i to uczucie wróciło, normalnie jakby wszystko spowolniło i jedna myśl w głowie "typie nie chcesz mnie konfrontować". No to mówię najprostszą rzecz, że nie ma znaczenia jakiego zwrotu się używa, oba mają tą samą wartość, a dosłowne znaczenia są bez sensu (dobre dni xDD). I coś tam mówi o poprawności z językiem polski, ja coś mu mówie, że jest bez sensu polski, bo ma wiele dwuznaczności, on coś mówi (nie pamiętam), ja coś mówie, że ortografia nie ma sensu, że do końca gimnazjum nie używałem wgl ortografii, bo nie ma sensu, on się pyta jakie miałem oceny, mówie, że jakie chciałem (bo mogłem używać ortografii, potem nawet używałem raz, a raz nie żeby triggerować nauczycielki xDD) ale pewnie 4-5, on coś mówi, że trzeba się douczyć. I wtedy miałem drugą sytuacje, że tym jest jakiś niespełna rozumu, ograniczył się do zaufania w jedną formę jezyka, której go nauczyli w szkole, jakby spojrzał na nią logicznie to nie ma ona sensu, jakby porównał ją do innych języków (zależnie jakie zna), angielskiego czy niemiecko to by zobaczył jak wiele rzeczy można zmienić, itd. I takie coś mówi.

A wszystko co mówiłem ja to tak, żeby zachować neutralność, skasował produkty, zapłaciłem i poszedłem. Ogólnie jakby nie było kolejki i by to nie była 22:30 to bym może bym go wyjaśnił ale wiedziałem ze za chwilę zamykają i nie chciałem aby ci ludzie czekali.

I zastanawiam się czy powinienem go r------ć, uznałem, że nie chce mieć spiny z randomem z żabki. Ale jak się odwoła do tej sytuacji następnym razem to już nie będę mieć wyboru. Ogólnie wydaje mi się, że jestem za miękki dla tych ludzi, od kiedy skończyłem studia to już wgl. A od kiedy poprawia mi się zdrowie to czuje, że lepiej myślę i wraca mi mój oryginalny stan. Pewnie pójdę do psychologa, bo chciałbym przywrócić stan w którym patrzyłem na ludzi bardziej z pogardą niż jak teraz ze mnie śmieszą ale oni się specjalizują w różnych rzeczach, więc pewnie będzie ciężko znaleźć jakiegoś, co umie w taką rzecz.

#psychologia #psychiatria #jezykpolski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6292c9fb5cd5c589dc26b66e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 189
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem co o tym. Myśleć. Najpierw pomyślałem że napiszę coś żeby Cię napiętnować. Ale potem pomyślałem sobie że pewnie masz masę problemów z głową i przez to smutne i ciężkie życie. W sumie nie zrobiłeś nikomu krzywdy. Musisz nad sobą pracować bo jesteś tak toksyczny że sam siebie zamęczysz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@little_muffin: równie dobrze może być tak zwanym analfabetą wtórnym, który słowem pisanym się nie posługuje na codzień, więc ta sztuka u niego zanikła, a osiągnięcia szkolne to jedyne osiągnięcia życiowe, więc do tego się odwołuje, bo po prostu innych nie ma. Jak to mówią: na dwoje babka wróżyła.
Nie zależnie od potencjalnej diagnozy to porada eksperta jest tu potrzebna, bo op ewidentnie jakieś problemy ma.
  • Odpowiedz
OP: Mogę tylko powiedzieć, bawcie się dobrze ze swoimi urojeniami xD

Myslicie, że będe odpisywał wam na te urojenia xDDD specjalnie dodaje obszerny wstęp, a i tak kończy się na tym, że każdy wykopek wie lepiej, sprowadza to co napisałem do swojej perspektywy, dodaje jakieś rzeczy i intencje, których wgl nie ma z mojej strony i myśli, że chyba będę walczyć z tą wyimaginowaną wizją siebie w waszych głowach.

Więc poradze wam te smieszne rzeczy co niby mi radzicie, jeśli macie jakieś zapędy do krzywdzenia ludzi fizycznie itp jeśli te problemy z urojeniami są dla was codziennościa to polecam jakąś terapie.
  • Odpowiedz
@7160: a pisał, że by każdego r------ł, że jest nadczłowiekiem praktycznie, że jest silny, mądry, ogarnięty, czym to się nie interesuje, chuje szmuje, a później wrzucił swoje zdjęcie i ... ludzie wybuchnęli śmiechem. Raczej mało kogo by r------ł. Ludzie mieli bekę, koleś się zawinął.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak tak, wmawiaj sobie, że tak było. Cokolwiek pozwoli ci poczuć się lepszym, mądrzejszym, wręcz zbyt inteligentnym dla tego beznadziejnego, nielogicznego świata.

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tego co czytam jesteś ograniczony społecznie, więc nawet nie możesz skonforntować swoich myśli z tymi innych ludzi. Dowiedziałbyś się, że nie sa tak niespotykane i nie aż na takim poziomie abstrakcji, na jakim wydaje ci się, że są. Wymyśliłeś, że różne powitania to konstrukty społeczne i pielęgnujesz tą myśl, bo ten malutki samorodek abstrakcji daje ci poczucie dziwnej wyższości, że sam jeden jedyny umiesz tak głęboko dedukować.
Przeważnie
  • Odpowiedz
MocnyStarzec: @Kundzia999: Myślę, że za dużo nad tym główkujesz. Imo OP jest po prostu ponadprzeciętnie mało inteligentny, przez co ma problemy ze zrozumieniem tego jak myślą inni i z ogarnięciem norm społecznych. Więc, jak mnóstwo innych niezbyt inteligentnych osób, tłumaczy to sobie tym, że inni są gupi, bo jak to, skoro on nie rozumi to jest to bessęsu. I twierdzenie, że on jeden myśli logicznie, chociaż nie potrafi zrozumieć
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ironicznie, poważnie zastanów się nad pomocą psychiatry i psychologa bo chęć r--------a kogoś za to że cię poprawił dzień dobry na dobry wieczór to nie jest zdrowa reakcja. Nie bądź jak te smutne sebastiany z osiedla które nie rozumieją swoich emocji oraz skąd się biorą i na spojrzenie odpowiadają agresją.
  • Odpowiedz
OP: @Aguerre: jedno mnie nadal ciekawi. Wiem, że 99,9% ludzi co tutaj sie splakalo to robaki i specjalnie trolluja. Ale zalozmy ze ty nie trollujesz. O co wam chodzi z ta agresja i r---------m? XD napisalem jasno ze r--------e litryczne i opisalem jaki tekst mogl wleciec i mysle ze by go zabolal.

Tak samo jak reszta tu ludzi pisze ze mam ich r------c czy kogos r------c. Ale przeciez caly czas stoimy na tym, ze sa za glupi zeby wgl zrozumiec o co mi chodzilo.

Nie bede nikogo rozjebywac, ani irycznie ani fizycznie, bo nie traktuje ich powaznie. To sa trolle albo jacys ograniczeni ludzie, osmieszaja sie samym byciem i reprezentacja
  • Odpowiedz
OP: @Aguerre: No dla mnie to ciekawa kwestia, oczywiscie mowimy tutaj o wybranych. Uwazam, ze rozwiazanie tych ciekawych tematów mogloby mi pomoc rozwinac sie w zwiazku z wnioskowaniem.

Na co dzien mam w------e na ludzi, nie lajkuje nikomu postow na fb, nie skladam nikomu zyczen, itd nie mam isntagrama, nie ogladam wgl youtube, nie sledze zadnego sportu, chociaz jakbym sie z kims spotykal to moge obejrzec jakis mecz, nie mam tez nic przeciwko uprawianiu sportu. Nie jestem fanem zadnego aktora, rezysera, inflencera, gwiazdy. Nie pamietam nawet ich nazwisk (oczywiscie po czasie trudno nie kojarzyc pewnych nazwisk i obrazow z nimi zwiazanymi).

Ale czasem mnie ciekawi co stoi za mysleniem zwyklych ludzi. Popatrz na to, opisuje sytuacje gdzie nie jestem w stanie traktowac kogos na powaznie i zastanawiam sie czy on chce abym go r------l lirycznie. A odpowiedz wykopkow jest powtorzenie tej sytuacji, tylko ci chyba ewidentnie prosza sie o r--------e, ktorego oczywiscie nie dostana, bo mam ich w dupie xD wiec albo trolluja (nie moge ich traktowac powaznie) albo sa za glupi (nie mam powodu aby ich traktowac powaznie) i stoimy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: k---a, typie, zrozum w końcu. Jak mieli to zrozumieć, jak cały ten wpis to jakiś absolutnie bezsensowny bełkot, napisany przez osobę, która uważa się za inteligentną, a nawet nie potrafi sklecić kilku zdań z sensem? Roi się w nim od błędów, skrótów myślowych i ograniczonego słownictwa, brak jest składni, znaków interpunkcyjnych. Jakby uczeń 3 klasy podstawówki miał słowotok i nie znał jeszcze większości słów na opisanie sytuacji.
Naucz się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Natomiast jesli wy myslicie ze ludzie jak ja, nadludzie, ktorzy nie maja emocji (jedyne "emocje" ktore mam sa zwiazane z logika, boli mnie brak logiki, czasem logika budzi we mnie podziw), no to z wami jest jakis problem. I ja wiem ze wy patrzycie na innych przez jedyny pryzmat jaki znacie, siebie ale to cos z czym wam nie pomoge. Bo dla mnie to zenujace i nie wiem jak
  • Odpowiedz
OP: @Byku-z-Plastiku: No to prawda wydaje sie, z prostej przyczyny, uzywam słów ktorych nauczylem sie od innych ludzi. Pierwszy raz złość udało mi się imitować w wieku około 15 lat i to tylko dlatego, że byłem ciekawy reakcji.

Jak już podkreśliłem na początku, jak mówie dane słowa to czuje ze ja bym tak nie powiedział ale nie chce mi się ich przerabiać xD mówie na wyższym poziomie tylko jeśli myślę, że powaga sytuacji tego wymaga, a możesz sobie wyobrazić, że to nie jest częste zjawisko.

A jeśli chodzi o pytanie to po prostu mnie ciekawiło to zagadnienie, ja mogę sobie wygdybać o co chodziło, bo widzę milion możliwości. Prości ludzie widzą to w bardziej ograniczony sposób, więc po prostu chciałem zobaczyć co myślą. Ale chyba nie myślą albo się ztriggerowali (czesta reakcja w rozmowie osoby z wysoką pewnością siebie i
  • Odpowiedz