Wpis z mikrobloga

SZ RP mają zamiar budować piątą dywizję. Zarówno SpW jak i $ na to o dziwo będą. Otwiera się dla Polski worek z kasą i sprzętem. Czerwiec będzie bardzo gorący w ogłoszenia o reformach strukturalnych oraz nowych zakupach SpW.
Wszystko super ale ja serio nie wiem skąd MON ma zamiar brać ludzi do wypełnienia struktur. Hipotetycznie piąta dywizja to albo prosta droga do odwieszenia zety albo do otwarcia się na cudzoziemców (paszport za kontrakt).
Niemniej - kiedy nie było kasy ani wizji zakupów sprzętu rozbudowa struktur była nietrafionym pomysłem. Obecnie wszystko wskazuje na to że jedynym problemem będą chętni do służby w SZ RP. Idą duże zmiany. Chyba na plus.

#wojsko #wojskopolskie
wolskiowojnie - SZ RP mają zamiar budować piątą dywizję. Zarówno SpW jak i $ na to o ...

źródło: comment_16537535334PfuQ089yBfnY5MO0jAJBz.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
SZ RP mają zamiar budować piątą dywizję. Zarówno SpW jak i $ na to o dziwo będą. Otwiera się dla Polski worek z kasą i sprzętem. Czerwiec będzie bardzo gorący w ogło


@wolskiowojnie: Wiadomo może jaka będzie dyslokacja tej dywizji? Ludzi do wstąpienia w szeregi armii najbardziej zachęci kasa, czyli musieliby dać kolejną podwyżkę, a takowa z pominięciem innych służb wzbudzi ich sprzeciw.

Zastanawia mnie też czy w tych zakupach nie
  • Odpowiedz
@Kucik7: co do dyslokacji to KIEDYŚ podawano rejon południowego - wschodu kraju, ale centrum też jest ponoć rozważane jako opcja. Ale co finalnie będzie to ja wolę poczekać na ogłoszenie MON ponieważ czasami zaskakujące wolty dzieją się na ostatniej prostej...
  • Odpowiedz
@DanyDwaBanany: z tym sie zgadzam, wydajem mi sie ze wszyscy zachwycili sie chwilowym pokojem w europie i olali takie sprawy. Teraz nie mamy zadnych mozliwosci mobilizacyjnych. Wszyscy chwala ukraincow, a zapominaja ze to wlasnie sa poborowi po "szkoleniu" w donbasie

uczelnie odżyją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wolskiowojnie: wystarczy ze sluzba bedzie nieunikniona, czyli nawet jak idziesz na studia to masz machnac i tyle. tak jak to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolskiowojnie: jak się ma jakość armii zetki do zawodowej? To nie LW:, kałach, pasoszelki i hurra. Szkolenie na nowoczesny sprzęt trwa dłużej niż zetka. Plany ciekawe, realizacja pewnie jak zwykle
  • Odpowiedz
@Imputator: bwpy trzeba czyms wypychac, oficerowie tez musza na czyms trenowac. latwiej bedzie kogos wdrozyc w czasie mobilizacji gdy ktos taki posidal wczesniej jakiekolwiek doswiadczenie wojskowe.
Zobacz jak to wyglada na ukrainie gdzie maja pewnie etki tysiecy ludzi po zecie a i tak potrzeba tygodni zeby ich wyszkolic. to co by bylo u nas? pewnie bezpieczniej by bylo nie robic mobilizacji albo musialbys takie osoby albo szybko przeszkolic i rzucic jako
  • Odpowiedz