Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mirki dostałem od firmy maca który ewidentnie był używany, przyszedl w opakowaniu bez folii i ma porysowane fragmenty z góry, to normalne że daja do pracy używkę? Boje się przez to ze jakieś oprogramowanie śledzące powgrywali #programista15k #pracawit #praca
  • 48
  • Odpowiedz
@throaway: normalne.
1. Dział IT musiał przygotować ten sprzęt, więc musiał być rozpakowany.
2. Mieli pracownika, który przepracował np. rok i został po nim sprzęt. Mają go wyrzucić, czekać kilka miesięcy na dostawę nowego (takie są teraz terminy) czy reużytkować i dać kolejnemu pracownikowi?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 537
@throaway: xD a co mieliby zrobić ze sprzętem po pracowniku który odszedł po pół roku? Wyrzucić na śmietnik i kupić nowy dla nowego pracownika?
  • Odpowiedz
Mirki dostałem od firmy maca który ewidentnie był używany, przyszedl w opakowaniu bez folii i ma porysowane fragmenty z góry, to normalne że daja do pracy używkę?


@throaway: No tak, normalne. Oprogramowanie śledzące też może być, w końcu sprzęt firmowy, a nie twój prywatny.
  • Odpowiedz
@goferek: Często dostajesz też sprzęt kompletnie nowy, a konfiguracja odbywa się zdalnie po zalogowaniu na konto służbowe. Ale to normalne dostać sprzęt po kimś.
  • Odpowiedz
@throaway: a jak ktos popracuje na nowym macu i sie zwolni to co maja zrobic z nim? Normalna praktyka, jesli boisz sie o sledzenie to proponowalbym dla zasady nie robic zadnej prywaty na sluzbowym kompie dla swietego spokoju
  • Odpowiedz
@throaway: ciesz się, że nie jest brudny... Mój pierwszy laps służbowy był zdezelowany i #!$%@?... Całe szczęście zdechł po 3 miesiącach i dostałem nówkę sztukę z kartonu wtedy.
  • Odpowiedz
Boje się przez to ze jakieś oprogramowanie śledzące powgrywali


@throaway: Pewnie sporo oprogramowania Ci wgrali, bo to sprzęt firmowy, nie twój.
To raczej normalne, że muszę przygotować laptopa do pracy.
  • Odpowiedz
daja do pracy używkę? Boje się przez to ze jakieś oprogramowanie śledzące powgrywali


@throaway: jak nie bedziesz ogladal fikolkow tylko pracowal na tym sprzecie to jaki masz z tym problem?
  • Odpowiedz
@dzikidzony: Poleci z roboty a w najlepszym wypadku zwyczajnie IT zabierze mu lapka i zainstaluje wszystko od nowa.

@throaway: Jest to norma. Oprogramowanie sledzace ma na 99.9% i co wiecej nie masz prawa go wylaczyc. Masz tez duzo softu o ktorym nie wiesz i nie musisz wiedziec. Ten komp to nie jest twoja wlasnosc i masz go wykorzystywac do pracy - tu sledzenie nie powinno ci przeszkadzac. Nie baw sie
  • Odpowiedz
@throaway:

Boje się przez to ze jakieś oprogramowanie śledzące powgrywali


Szanowny kolega rozumiem wyszukiwarek internetowych i fejsbuków nie używa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Boje się przez to ze jakieś oprogramowanie śledzące powgrywali


@throaway: nawet nie wiesz, a pewnie zgodziłeś się na to, że firma może Cię śledzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz