Wpis z mikrobloga

@CreaOnion: Lol. I co konto tez masz lokalne ;D ? Brak dostepow wszedzie ? To ze ci sie wydaje cos to jeszcze nie znaczy ze tak jest. Twoje IT ( nie lokal IT bo to nie ich robota ale generalnie dział IT i powiazane z nim działy ) na 100% ma wszystkie twoje maile, dostep do kazdego pliku na kopie i z dokladnoscia do kilku sekund moze powiedziec w razie czego
ciesz się, że nie jest brudny... Mój pierwszy laps służbowy był zdezelowany i #!$%@?... Całe szczęście zdechł po 3 miesiącach i dostałem nówkę sztukę z kartonu wtedy.


@Sotha: jako były pracownik helpdesku który zajmował się przygotowywaniem sprzętu dla nowych użytkowników i ogarnianie po starych - to jest tragedia co ludzie robią ze służbowym sprzętem i jaki syf w tym jest. Niektóre trzeba było przez rękawiczki dotykać - a to wszystko jeszcze
teoretycznie mozliwe, ale ani to legalne, ani latwe. Rowniez, kwestia "po co". Dopoki nie robisz jakis mega poufnych tajnych rzeczy, to bym sie o to akurat nie martwil.


@God3nder: Przecież to by było trywialne xD Spoofujesz arpa i bez problemu widzisz na jakie strony wchodzą urządzenia w twojej sieci.
@10minuteman:

Tak, mam nawet swoje prywatne FaceId, dostępy idą po mailu w domenie, w projekcie idzie wszystko przez Azure i konto jakie dostałem od klienta. Więc jestem w stanie uwierzyć, że ten komp co dostałem oryginalnie zapakowany ze sklepu nie jest przesiąknięty szpiegującym softem.

Czytałem umowę i to kilka razy zadając nawet czasem dziwne pytania np. na temat praw autorskich, więc pudło xd

Tak trudno uwierzyć, że nie każdy pracodawca to