Wpis z mikrobloga

@Al-3_x: jak co do czołgów to rozjazd jest oc30% to w przypadku samolotów i helikopterów ukr.danw za wzięte z powietrza.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że od początku inwazji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły blisko 29,4 tys. żołnierzy. Zniszczono także m.in. 1305 czołgów, 3213 bojowych pojazdów opancerzonych, 206 samolotów i 170 śmigłowców.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-straty-rosjan-zginelo-blisko-30-tys-zolnierzy,nId,6048384
@Argony: Mam taką teorię spiskową że Ukraina do strat dopisuje to co przejeła/dostała od Rosji, muszą tak robić dla dobra dezerterów oraz w celu ukrycia skali dezercji, pentagon i Oryx to co udowodnili zdjęciami, satelitarnymi czy społecznościowymi
@konradpra: To się nie klei. (pisze o samolotach) Ostatnio Ukr strąciło jakiegoś emerytowanego ruSSkiego generała. Gdyby mieli odpowiednią liczbę pilotów to nie wsadzaliby za stery cennych samolotów jakichś randomów. Coś mi tu nie pasuje.
@Argony: skopiował nie, ale pewnie działają na takiej samej zasadzie - zdjęcie/film to potwierdzenie. Przecież nie wyślą tam jakiegoś Johnego z NYC żeby to policzył :P
Ciekawe, czy mają "dostęp" wywiadowczy do rosyjskich raportów, ale w sumie, to myślę że te ruskie raporty działają na zasadzie zabawy w głuchy telefon - na każdym szczeblu ktoś coś pozaniża, żeby się szefu wyżej nie wkurzył za bardzo, a na samej górze wychodzi że