Wpis z mikrobloga

@r4x4: Ich drogi muszą się kiedyś rozejść. Większość tych partii stanowią mężczyźni, więc przesiąkanie poglądami nie działa. XD

Ale serio - należy zadać sobie pytanie: czy lepiej rozstać się bez zwłoki, czy ryzykować rozłam z większym hukiem w przyszłości. Lepiej niż tuż przed wyborami...
@vrim: rozejść się oczywiście kiedyś będą musieli, ale na to będzie czas po kilku latach rządów gdy już wszystkie elementy wspólne zostaną zrealizowane. Ale do tego jest jeszcze bardzo dużo czasu, w przewidywalnej przyszłości zakończenie tego projektu będzie polityczną zbrodnią, hańbą dla każdego kto do tego doprowadzi. Mam nadzieję że jednak nie są oni głupi i wiedzą jak wygląda ich sytuacja.
@r4x4: Obawiam się, że najbardziej optymistyczny scenariusz to sojusz korwinistów z narodowcami-wolnorynkowcami. Inaczej misja budowy silnej prawicy w parlamencie może być nieudana. Różnice doktryn między wolnorynkowcami a solidarystami musiały dać się we znaki. Być może żywotność Konfederacji została przedłużona przez koronaświrusa. Teraz tego silnego czynnika jednoczącego nie ma, a sprzeciw wobec mainstreamowej prawicy oraz jawnych postępaków to zbyt mało - myślę, że Rada Liderów od początku była świadoma tego, że projekt
@vrim: konfederacja powstała bo oba środowiska zauważyły że samodzielnie są w fatalnej sytuacji, a te okręgi w których w wyborach samorządowych startowali jako jedno ugrupowanie zdobyli więcej niż sumę głosów obu ugrupowań. Potem były rozmowy i znaleźli punkty wspólne swoich programów.

A sytuacja się nie zmieniła, samodzielnie nadal nie mają szans a połączenie nadal daje im bonus, teraz nawet dużo większy niż wtedy. Ten kto zagłosuje za rozwiązaniem Konfederacji jest idiotą
@r4x4: Mącicieli należy przegnać. Jednak jeśli zamieszani są w niedawną schizmę nie tylko jej jawni uczestnicy, ale też inni prominenci, to może oznaczać koniec zjednoczenia. Może jeszcz inni odejdą. Dopóki działa Krul, to KORWiN by miała szanse wejść do Sejmu samodzielnie, niewielkie, ale jednak. Ruch Narodowy nie miał szans w ogóle.

Nie musi jeszcze dochodzić do rozpadu, może odejść grono rokoszan.
@NijuGMD: MÓWIŁEM TO #!$%@?, JESTEM #!$%@? GENIUSZEM!!
https://www.wykop.pl/wpis/65461787/partia-wolnosciowcy-wyglada-ze-to-ruch-jak-korwina/

" Partia "Wolnościowcy"?
Wygląda że to ruch jak Korwina z przed wielu lat - zrobił partię narodowo-wolnościową, żeby rozbić Ruch Narodowy. Wszystko się wydało bo ktoś życzliwy ujawnił jego wewnętrznego maila.

Teraz Ruch Narodowy robi partię wolnościowo-narodową, żeby rozbić partię KORWiN.
Ani dla wolnościowców, ani dla nikogo nie wygląda to wszystko dobrze.

Wydało się, bo na liście założycieli widać mąciciela Kułakowskiego (rozbijanie ruchu