Wpis z mikrobloga

Inwestowanie

Zacząłem swoją przygodę z inwestowaniem w Lego i kupiłem pierwsze seciki. Cargo Train 60198 przeceniony ze 180 na 108 funi i Land Rover Defender 42110 przeceniony z 159 na 124 funie. Jakby ktoś chciał to tutaj jest link (uk amazon). Myślę, że dla większości setów ustawię sobie stopy zwrotu na 50%/75%/100% i będę sprzedawał jak osiągnę ten poziom. Na liście w kolejce na pewno Medieval Blacksmith jeszcze i to pewnie ze dwie sztuki.


#lego #budobuduje #inwestycje #inwestowanie
Budo - Inwestowanie

Zacząłem swoją przygodę z inwestowaniem w Lego i kupiłem pierw...

źródło: comment_1653496872o58Z4FvJDTGwYYG9cq7UBj.jpg

Pobierz
  • 10
@Qullion: 42110 w tym roku będzie przechodził na emeryturę, więc chciałem odhaczyć. Skoro to jest drogo, to za ile byłaby normalna cena? Szczerze, to nie widziałem go dużo taniej nigdy wcześniej. Horyzont w jakim zakładam zebrać zysk to jakieś 3-4 lata.
@Qullion: to nieźle. W uk tak łatwo nie ma, nigdy go nie widziałem poniżej 100 funtów. No niestety kilka decyzji będzie trzeba podjąć blędnych zanim się nauczę. Założę osobny tag do inwestowania żeby ludzie mogli śledzić ruchy i wyniki :)
@Budo: 60198 wydaje się spoko opcją patrząc na to jak brzydkie są nowe pociągi. Natomiast ja osobiście gdybym miał zacząć inwestycje w lego to bym się ładował od razu za większe sumy, życie jest krótkie więc długoterminowe inwestowanie kilkuset funtów aby w 2-5 lat zrobić z tego 100-200% wydaje się trochę marnowaniem czasu, zamrożonego hajsu i potencjału.
@Dizel_AHTUNG: Większych sum aktualnie nie posiadam, ponieważ jestem w trakcie kupna mieszkania. Zawsze inwestowałem w sposób stały wrzucając w giełdę jakieś 200-300 funtów miesięcznie i tak też będę robił. To nie tak, że kupiłem pociąg i będę siedział na nim 5 lat i patrzył na pudełko :P
Na zwroty będę musiał trochę poczekać, ale giełda jest mega nudna i w obecnych czasach bardzo niestabilna. Zobaczymy, czy Lego pobije mi giełdowe stopy
@Budo: Ciekawy wątek, sam o tym myślałem i robie research czy ma sens takie inwestowanie długoterminowo. Rozumiem, że niektóre klocki mają ograniczoną ilość wyprodukowanych zestawów, dzięki temu mogą w przyszłości być drogie. Pytanie brzmi, które serie mogą być najbardziej pożądane przez kolekcjonerów?
@Madoy104: będę otwierał nowy tag, gdzie się będę dzielił spostrzeżeniami, zakupami i wynikami. Na początek polecam Ci kanał Brick Bucks oraz wszystkie wywiady z Shane'm, typ ma ponad milion dolarów w Lego i dzieli się spostrzeżeniami na temat inwestowania.