Wpis z mikrobloga

Przeanalizujmy. To 22-letni Dmitrij Sevostyanov z Losevo. W dniu 26.04.22 podpisał kontrakt na udział w "operacji specjalnej", a już 12.05.22 został zabity. W ogłoszeniach zachęcających do rekrutacji czytamy że kandydaci przechodzą... 7-dniowe szkolenie, tak siedmiodniowe szkolenie, to oznacza że nasz Dimitrij po szkoleniu spędził maksymalnie 10 dni na froncie, zakładając że od razu został rzucony na pierwszą linię. Chyba nie długo. Ten kontrakt to chyba nie był najlepszy wybór życiowy, nawet pensji za miesiąc nie będzie dla matki. #rosja #gruz200 #wojna #ukraina
źródło: comment_1653460507aKJpkZVCGwwGtUYkAEUSW3.jpg
  • 54
@zafrasowany: jak prawda to niezła maszynka do mielenia mięsa tam w donbasie, w 7 dni to ciężko żeby nauczył sie strzelać z czegoś wiecej niż kałacha z krzywą lufą. Gdzieś widziałem, że obecnie w donbasie nie liczą sie ze stratami ludzkimi bo chcą osiągnąc jakiekolwiek postępy żeby móc się pochwalić
@TheGreenBastard: @Nateusz1: no dobra, jest służba wojskowa ale bez przesady, nie szkolą tam komandosów tylko co najwyżej pielęgnują patologie, każdy widział z początku wojny jak poborowi wygladają i jak są wyszkoleni. Te 7 dni szkolenia to też jest nic, widać że im sie dupa pali jeśli chodzi o ilość chłopa w walce bo jakby było inaczej to by na spokojnie szkolili ich. Jeszcze to, że zmarło mu się po 10
Wygląda to troche tak jakby rzucali do walki wszystko jak leci i w jakiej kolejności dociera na front, żeby tylko coś osiągnąc w krótkim czasie


@kromeczek: bo tak właściwie jest

Szkoda tylko że mimo wszystko, Ukraińcy też niestety giną.

Szkoda mi też Rosjan, bo nie są winni tego ze urodzili się w takim kraju. Nie mniej jednak mają wybór i możliwości pozyskiwania informacji o rząd wielkości lepszy niż Niemcy za Hitlera.
Wątpie. Rosja To Moskwa i Petersburg. A stamtąd praktycznie nikogo nie biorą. Putin wyrzyna rosyjskie mniejszości, żeby mu nikt nie podskoczył. A reszta to zwykłe mięcho z zapadłych wioch, które i tak nie ma znaczenia.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: też mam pewne wątpliwości, ale pośrednio to może uderzyć rodziny z Moskwy i Pitera jak ich kuzyni z #!$%@?ów i innych dziur zaczną ginąć. Skala oczywiście będzie mniejsza, ale na pewno uderzy to w propagandę
@Frasad: a u nas jest inaczej?
Szkolenie przygotowawcze do WOT trwa 8 dni. Szkolenie dla karpali w ramach Legii Akademickiej trwa 6 tygodni. Gdzie normalne służba przygotowawcza to 3 miesiące, a na kaprala jeszcze 3 miesięcy kursu podoficerskiego.
Niedawno przeszedł pomysł, że po klasie mundurowej xD będzie 12 dniowa służba xD.

Ja sam jestem kapralem, jednym z 6tys wyprodukowanych podczas tego śmiesznego kursu, gdzie nawet nie było egzaminu z WFu
@kromeczek: No nie do końca, był film z Ukrainskim WOTem gdzie skarżą się ze są traktowani jak mięso armatnie, wysyłani na ciężkie odcinki frontu i to bez odpowiedniego wyposażenia bo to trafia do wojska zawodowego w pierwszej kolejności.
Ukraińcy nawet zmienili dowódcę całej formacji WOT żeby spróbować sobie z tą sytuacją poradzić bo morale w części WOTu jest niezbyt wysokie właśnie z powodów wymienionych wyżej.
Im po prostu się podoba w jakim kraju żyją


@powaznyczlowiek: orki nie znają innego życia niz życie na bagnach, niby tak

Tym bardziej zastanawiam ze ci żyjący w Europie zachodniej, też popierają faszystowskie zapędy swoich rodaków.

Szkoda mi ich, ale nie przeszkadzałoby mi wysłanie ich wszystkich z powrotem na bagna.
@zafrasowany: Ukraińcy od 3 miesięcy ludzi szkolą i nie chcą rzucać ich na front bo jeszcze za mało wyszkoleni a ruscy po 7 dniach na front rzucają xD To ja się nie dziwię, że im tak szybko udaje się łatać straty ale jednocześnie tak gównianej jakości są te uzupełnienia.
@Krzysztof53647 byłem w Rosji i tam widok auta z przednią szybą sklejoną taśmą czy jakąś odgiętą maską albo bez zderzaka nie stanowi wielkiej rzadkości, robienie sobie skrótów po torach kolejowych też