Wpis z mikrobloga

Dzisiaj u Zychowicza generał Skrzypczak. Warto jednak przypomnieć, że gen. Skrzypczak był też gościem Zychowicza pierwszego dnia wojny, 24 lutego. Co więc ten hehe śmieszny dziadzio Skrzypczak mówił w czasie gdy Bartosiak odmawiał wywiadów bo nie wiedział co mówić, a Wolski ze smutną miną odliczał godziny do wejścia armii białoruskiej i upadku Kijowa?

Ano to, przygotowałem krótkie podsumowanie:

1. Wojna skupi się na wschodniej Ukrainie, uderzenia od północy i południa to tylko operacja zaczepna
2. Nie będzie oblężenia Kijowa, co najwyżej okrążenie ale też nie do końca
3. Armia ukraińska jest dobrze wyszkolona i przygotowana do prowadzenia mocnej obrony
4. Ukraińcy w początkowej fazie będą siać zniszczenie ręcznymi wyrzutniami przeciwpancernymi
5. Jądrowe groźby Putina można wpuszczać jednym uchem i wypuszczać drugim, kraje NATO mogą spokojnie wysyłać ofensywną broń i się nie przejmować

Powtarzam. To było powiedziane 24 lutego o godzinie 14:00, 9 godzin po rozpoczęciu inwazji!

Bodajże dobę później Skrzypczak powiedział, że wynik wojny jest już w zasadzie znany i Rosja dostanie sromotny #!$%@?, a spod Kijowa to będą dosłownie uciekać. Śmiechom na wykopie nie było końca.

#skrzypczak #wolski #zychowicz #bartosiak #wojna #rosja #ukraina #wojsko #oswiadczenie
  • 67
  • Odpowiedz
@Dorodny_Wieprz: 20 lat doświadczenia. Brzmi świetnie ale czego to doświadczenie dotyczy? Maszerowania na defiladach i misji w Iraku gdzie strzelali do pastuchów? Jak to się ma do walki z regularną europejską armią? Nie chcę deprecjonować naszych wojskowych bo zrobili taką robotę jaką im politycy zlecili i za to ich trzeba szanować. Ma się to jednak nijak do pełno skalowej wojny którą prowadzi Rosja i Ukraina.
  • Odpowiedz
@Disegno: przecież Bartosiak dosłownie 25 lutego miał pierwsze wywiady, a 24 fizycznie nie mógł bo jak sam powiedział o wojnie dowiedział się w samolocie z USA do Polski xD. Ps. Jacek tez nie raz wspominał zeby szantażu nuklearnego się nei bać
  • Odpowiedz
@Krul_Marcineusz_Pierfszy: to poka źródło bo ja słuchałem kilka razy i za każdym razem slyszałem że nie ma możliwości odbicia Mariupola. Może miał info że jest coś planowane, ale pokaż źródło że powiedział że zaraz będą odbijać i że im się uda. Może odbijali ale niepowodzenie i wojna informacyjna UA nie dopuściła tej informacji do obiegu? Ja nie wiem #!$%@? jak wy zdaliście maturę, jak zero jakiegoś słuchania czy czytania ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@Disegno: Nie wiem skąd hejt na skrzypczaka. Kiedy on mówił, ze jest dobrze i ukry dadza rade, to wolskie i inni mówili ze w najlepszym wypadku Ukrainie uda się obronić niepodległość ale stracą pół kraju. Faktem jest ze ciężko się go słucha, ale jego przewidywania i analizy są najtrafniejsze
  • Odpowiedz
przecież Bartosiak dosłownie 25 lutego miał pierwsze wywiady, a 24 fizycznie nie mógł bo jak sam powiedział o wojnie dowiedział się w samolocie z USA do Polski xD.


@Tajgeree17: U Zychowicza pojawił się dopiero bodajże 15 marca mówiąc, że ,,długo nie chciał na bieżąco rozmawiać bo wszystko galopuje".
  • Odpowiedz