Wpis z mikrobloga

  • 2
Zacząłem prace jako programista. Nie ma w niej żadnych daily, pmów, sprintów i innych review codów. Gita zresztą też nie ma tylko svn. Źle trafiłem?

#programowanie #pracait
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maestrozo: hm, ja mam daily 2x w tygodniu, płaską hierarchię, sprinty są luźne bez żadnych planning pokerów czy tego typu z-------h rzeczy i jak dla mnie jest to spoko. Brak code review to trochę chujnia, szczególnie jak zaczynasz. SVN zamiast gita to nie wiem, co to za problem. Nie każdy musi używać gita w projekcie, ciesz się, że zipów sobie po ftpie nie wysyłacie XD
  • Odpowiedz
@zwei kurde powiem Ci, nie jestem devem tylko PMem, i te wszystkie planning pokery mnie jakoś wykręcają. Dlaczego nie można normalnie przegadać i ustalić ile mniej więcej potrzebujemy czasu tylko takie pierdo-uciekawienia.
  • Odpowiedz
@maestrozo: Jak to mówią: to zależy.

Jak to mała firma < 50 osób z własnym produktem to powiedziałbym, że jak najbardziej ok. Prace programistyczne to pewnie dostosowanie pod wdrożenie u nowego klienta + utrzymanie.

Jeśli nie, i są to różne zadania od czapy typu tutaj coś w wordpresie, tam z kolei jakiś programik w .NET czy jakieś dziwne integracje czegoś z czymś w pojedynkę to radziłbym uciekać ( ͡°
  • Odpowiedz
brak code review to najgorsze co może być


@Tytanowy_robak: w swoich projektach personalnych open-source nie mam code-review a jakoś żyją i mają się nieźle; twierdzę że jakościowo nawet lepiej niż te firmowe robione z CR.

CR nieźle działa jak masz bardzo różny poziom ludzi w zespole np. 10 praktykantów na jednego seniora.
Natomiast jak masz samych juniorów to CR nie działa, bo juniorzy zwykle patrzą na mało istotne głupoty jak
  • Odpowiedz
@Krolik jak zwykle to zależy, jeśli ktoś jest początkujący to mimo wszystko cr się przydaje, nie każdy od początku jest jakościowym bogiem i fajnie wiedzieć co się spier***lo, w innym przypadku zgadzam się z Tobą.
  • Odpowiedz
@czuczer:

tylko takie pierdo-uciekawienia


Bo takie pierdo-uciekawienia pokazują jaka jest wiedza na temat danego USa w zespole. Jak pojawiają się skrajnie różne estymaty to coś jest nie tak. Jak po prostu to przegadujesz to nie ma efektu zaskoczenia, osoby mniej się w to angażują i zazwyczaj sugerują się cudzą opinią
  • Odpowiedz
Natomiast jak masz samych juniorów to CR nie działa, bo juniorzy zwykle patrzą na mało istotne głupoty jak wcięcia, a nie widzą błędów. A jak masz samych seniorów to CR też nie działa, bo się kłócą o to jak robić te wcięcia. :D


@Krolik: jebla idzie dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException ale mi chodzi o "przeglądanie" na poziomie mh lub md intu też jeden może powiedzieć 2h a drugi 22h i też możesz to wyłapać :) nie trzeba robić (oczywiście można jak zespół lubi) w udziwniony sposób..wiesz to taka moja refleksja jak przechodzę od kilku lat różne etapy i podejścia. I mam wrażenie że wiele różnic między waterfall a agile jest robionych na siłę żeby było bardziej "ciekawie" :) ale może
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: planning zespołowy to najgorsze g---o. Najgłupiej przepalone godziny, po to aby wycenić prace, którą będzie wykonywał ktoś inny - kto ma zupełnie inną wiedzę, inne doświadczenie, inne predyspozycje.
Efektywny planning - wbrew scrumowym fundamentalistom, planuje pracę konkretnych osób (ew. pracy w parach). Dzięki czemu każdy wie co ma robić i układa sobie zadania w przemyślany sposób (np. podobne taski, albo wynikające jeden z drugiego).
  • Odpowiedz
@maestrozo: Teoretycznie mogłeś trafić na jakiś konkretny agile o którym niejeden polski wyrobnik mógłby pomarzyć, ale wtedy byś o tym wiedział i ten wpis byłby zarzutką. Jeśli więc pytasz poważnie to pewnie powinieneś się rozglądać za czymś lepszym.
  • Odpowiedz
Najgłupiej przepalone godziny, po to aby wycenić prace, którą będzie wykonywał ktoś inny - kto ma zupełnie inną wiedzę, inne doświadczenie, inne predyspozycje.


@barman84: Planning przeprowadza zespół i zadania robi zespół. Co masz na myśli, że będzie pracę wykonywał ktoś inny?

Efektywny planning - wbrew scrumowym fundamentalistom, planuje pracę konkretnych osób


Czyli jak ktoś pójdzie na L4 to praca nie będzie zrobiona bo reszta osób w zespole nie wie o
  • Odpowiedz
Planning przeprowadza zespół i zadania robi zespół. Co masz na myśli, że będzie pracę wykonywał ktoś inny


@LazyInitializationException: jeśli masz 7 osób w zespole (zgodnie ze scrumem), to w ponad 80% planujesz pracę komuś innemu.
Zespół nie jest monolitem. To grupa ludzi o różnych cechach, wiedzy i doświadczeniu.

Co do L4 - dlatego mówię o ew. parach (i tak jest CR).
  • Odpowiedz