Wpis z mikrobloga

Pytanie za 10 plusów:
Czy będąc na zwolnieniu l4 (np w przypadku ciąży) można w trakcie l4 uczestniczyć w szkoleniach, konferencjach które są już opłacone przez osoby prowadzące takie szkolenia? Bo co chwila słyszę ze nie, a potem że tak tylko trzeba mieć zaświadczenie od lekarza że nie ma przeciwskazań do uczestnictwa w szkoleniach.
Ktoś coś?
#praca #pracbaza #prawopracy #zwolnienielekarskie #prawo
  • 8
@klinQQ: bardzo mozliwe, natomiast u mnie rozowa miala w koncie zusowskim adres przebywania na l4 ciazowym, wiec system i tak musi miec taka informacje podana, natomiast wydaje mi sie, ze jezeli masz l4 to jest po prostu nie zdolna do pracy i innych obowiazkow sluzbowych w teorii, ale w praktyce to chyba ktos musialby zrobic donos za udzial w szkoleniu przy takich okolicznosciach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knyszard: ja byłem ofiarą takiego procederu. Ot tak nie stąd nie z musiałem kilkanascie dokumentów przesłać do ZUS. Między innymi oświadczenie pracodawcy na podstawie jakich kryteriów zostałem zatrudniony, na jakieś podstawie wyznaczono moje wynagrodzenie. ZUS już 3 miesiące wstrzymuje wypłatę zasiłku chorobowego.
no ale na zwolnieniu ciążowym nie ma reguły że nie można się przemieszczać.


@klinQQ: no ale nie można podejmować czynności zawodowych na zwolnieniu. Na L4 możesz ewentualnie iść do sklepu, apteki, lekarza czy na spacer i nic więcej.

Po co ryzykowac kontrole ZUS-u? Jak się doczepią to trzeba będzie cały zasiłek zwrócić. Raczej szkolenie nie jest tego warte.