Wpis z mikrobloga

jako "samolubny informatyk":
- wysyłałem kase na ukrainę, robiłem paczki dla rodzin które przyjechały
- drukowałem i dostarczałem przyłbice medykom w trakcie covidu (na własny koszt w wolnym czasie)
- co roku daję na różne akcje charytatywne, i np znajomym którzy po powózce chcą mi oddać za paliwo zawsze mówię że mają wpłacić na jakiś wośp, caritas czy ostatnio ukrainę
- utrzymuję własną matkę, bo w państwie pisu z jej renty rolniczej by musiała szukać jedzenia po śmietnikach
- uczestniczę w organizacji festynów i różnych społecznych akcji dziejących się w dzielnicy, kiedyś myślałem nawet o działaniu w radzie dzielnicy
- sprowadzam z zagranicy kapitał do polski, po kilkanaście tysięcy miesięcznie
- faktycznie pojade sobie na wakacje, czasem nawet takie po 2k od osoby za tydzień.
- nie głosuję na pis.

tymczasem znajoma rodzina "dobrych robotników", tj jednego stróża i pani kurier:
- 0 aktywności społecznej, dom-praca-dom
- nie chodzą nigdzie, nie wydają kasy w restauracjach, sklepach, usługach. Nie napędzają gospodarki, bo większość kasy zabiera im komornik po oszustwach kredytowych które zrobili w przeszłości
- nie mają własnego mieszkania (choćby nawet wynajętego), we trójkę z 19letnią córką mieszkają w jednym pokoju u dziadków. Dziadkowie sponsorują im całe wyposażenie i utrzymanie mieszkania.
- cały socjal jaki dadzą radę oczywiście biorą
- głosują na pis

No i kto wg naszego rządu jest "lepszym obywatelem"? Kto robi więcej dla gospodarki i swojej społeczności? Na to pytanie odpowie wam ostatni podpunkt w obu grupach. (°°

Gdybym mógł, sprzedał bym taką mele na twarz morawieckiego, że by się w niej utopił.

#pis #bekazpisu #morawiecki
  • 58
@qwarqq: obecny rząd jest rządem tylko wybranej grupy ludzi, a mianowicie prostackich cepów bez wykształcenia. nie od dziś wiadomo, że niemyślący bezmózgi to najlepszy materiał, jakim można rządzić.

także jeśli znajdziesz klucz do tej warstwy społecznej (socjal i straszenie wszystkimi innymi) to masz władzę.

ludźmi inteligentnymi, oczytanymi, wykształconymi po prostu trudniej manipulować.
im głupsze społeczeństwo, tym lepiej go kontrolować.
@Mineciarz69: był taki odcinek Przyjaciół, gdzie bodajże Joey tłumaczył Phebe że nie istnieje coś takiego jak bezinteresowny dobry uczynek. I tak jest. Robię takie rzeczy po części po to by się czuć dobrze na swój temat. No i dlatego że mam możliwości, ale przede wszystkim jak wspomniał @Ryba994 by było dookoła trochę lepiej.

Wierzę że w działaniach takiej drobnicy drzemie spora siła, zresztą przy tych przyłbicach było to widać. Akcja oddolna,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@t3m4: @Ryba994: @qwarqq: no i właśnie nigdy czegoś takiego nie będę robił. Oddaje 50% zarobków w podatkach i to psi obowiązek państwa mądrze rozporządzić tymi pieniędzmi. Nie potrafią? Nie będę tego po nich poprawiał. Może gdyby te przyłbice i maseczki nie dotarły do lekarzy to by ludzie zobaczyli jaki rząd mamy, a tak to swoją własną pracą i czasem przykryliscie ich nieudolność.
@Mineciarz69: myślę ze nic nie zostało przykryte, skala nieudolności rządu jest dużo większa. tylko ich wyborcy mają zaklejone oczy socjalem.

Ale co ważniejsze - nie masz obowiązku działać społecznie, masz całkowitą rację że z punktu widzenia obywatela do bycia "dobrym" z punktu widzenia państwa powinno być tylko terminowe płacenie podatków i stosowanie się do obwiązującego prawa (w miarę rozsądku oczywiście). I nic państwu do tego co robisz ze kasą która ci
- faktycznie pojade sobie na wakacje, czasem nawet takie po 2k od osoby za tydzień.

- nie głosuję na pis.

- głosują na pis

No i kto wg naszego rządu jest "lepszym obywatelem"?


@qwarqq: Nie dość, że jeździsz na wakacje, zamiast dać jakiejś biednej madce, to jeszcze masz czelność nie głosować na jedyną słuszną partię. Uznaję pytanie za retoryczne. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜